“Rize’de Arap istilası”

“Rize’de Arap istilası” Esnafımız kazanıyor buna İtirazım yok” Bilindiği üzere son dönemlerde Rize’de Arap sayısı hızla artarak çoğalıyor. Arapların Rize esnafına büyük katkı sağladığı aşıkar. Öncelikle bilinmesini isterim ki benim..

“Rize’de Arap istilası”
Son Güncelleme: Bu Haber 209 views Whatsapp

“Rize’de Arap istilası”

Esnafımız kazanıyor buna İtirazım yok”
Bilindiği üzere son dönemlerde Rize’de Arap sayısı hızla artarak çoğalıyor. Arapların Rize esnafına büyük katkı sağladığı aşıkar. Öncelikle bilinmesini isterim ki benim itirazım Arapların Rize’de istedikleri her şeyi yiyip, içip istedikleri her yeri gezip, dolaşıp, istedikleri her yerden alışveriş yapıp giyinip kuşanması değil !
İtirazım dar ve orta gelirli vatandaşlarımızın içinde bulunduğumuz kötü ekonomik şartlarda kendi şehrimizde araplar la aynı düzeyde, aynı şartlarda yaşayamaması. İtirazım kötü ekonomik koşulları bizlere yaşatan iktidara.

“Araplar yer biz doyarız”

Son dönemde Türkiye’de artan mülteci sayısından Rize’de nasibini aldı. Üzülerek gözlemliyorum ki Rize’de lokantaların önü Arap kuyruklarıyla doluyor, taşıyor fakirin fukaranın çocuğu simit yiyerek lokantanın önünden midesini ovalayarak geçerken bir yandan da lokantalarda tıka basa yemek yiyen Arapları masumane seyrediyor. Rizeli Orta halli ve dar gelirli aileler Lokantaya gidip en azından ayda bir kez yemek yemek için hesap kitap yaparken Arapların 3 eşi sürü ile çocuklarıyla lokantalarda adeta yemek yiyerek göbek yapıyor. Muhalefeti temsil eden bir siyasetçi olarak bunları gözlemlemekten ve seyirci kalmaktan ben utanıyorum ama sizce iktidar yöneticileri utanıyormu?

“Onlar kirletir Biz temizleriz”

Güzel yeşil rizemizin ayder’i ikizderesi çamlıhemşen’i birçok yaylalarıyla doğa harikası yerleri ile meşhurdur. Gel görelim ki Araplar başta Ayder olmak üzere bakmaya kıyamadığımız güzelim derelerimizi ve yaylalarımızı mahvediyorlar temiz bir millet oldu söylenemez Araplar güzel doğamızin en can alıcı yerlerinde yiyip içiyor yediği karpuzun kabukları dahil çöpünü bırakıp gidiyorlar. Bizler ise bu manzaraları gördükçe içimiz parçalanıyor ve bir nevi Arapların çöpçülüğünü yapıyoruz. Otellerin banyolarında cips yiyip kola içen Araplar kiraladıkları araçlarda çocuklarının altından aldıkları bezlerini bırakıyorlar.

“para bu şehrin hakimi olamaz”

Arap nüfusuna paralel olarak kentin çehresinin değişmesine önlem olarak ilerde Arapça tabela olmamalı! Araplara mal mülk satılmamalı! kentin siması, yeni yerleşimcilerinin ihtiyaçları ve zevk ve estetiğine göre otel, kafe vesayre yerler dizayn edilmemeli! gasp, hırsızlık ve çeteleşmelerine izin verilmemeli! Arapların huyları ve yöntemleri ile burada davranmalarına izin verilmemeli!
Kısaca kendi kültürümüz, kendi dilimiz, kendi coğrafyamızda yaşayan dil ve kültürlerin daha fazla önplana çıkarılması taraftarıyım. Onun dışında Arap veya başka bir dilin, kültürün ön plana çıkması beni ziyadesiyle rahatsız eder.

HABER SERVİSİADMİN

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş