RİZE SAHİPSİZ Mİ?

RİZE SAHİPSİZ Mİ      Rahmetli babam öğretmen (ilim sahip’i )usta (zanaatkar) ve doktorlara her zaman hürmet edeceksiniz ve asla saygısızlık yapmayacaksınız diye vasiyet etmişti. FAKAT Geçtiğimiz günde öyle veya..

RİZE SAHİPSİZ Mİ?
Son Güncelleme: Bu Haber 218 views Whatsapp
RİZE SAHİPSİZ Mİ

     Rahmetli babam öğretmen (ilim sahip’i )usta (zanaatkar) ve doktorlara her zaman hürmet edeceksiniz ve asla saygısızlık yapmayacaksınız diye vasiyet etmişti. FAKAT Geçtiğimiz günde öyle veya böyle ihmaller sonucunda 13 yavrumuzun ve bir Ölümcül kayıbımız olan kazadan sonra, bu olaya sessiz kalmak ,dilsizi oynamak, susmak, ilerde meydana gelebilecek vahim olaylara ortak olmakla eşdeğer olduğu gibi, bu gibi vahim olayların yaşanmaması için toplumsal görev bilincinde olması her kesimdeki duyarlı insanlarımızın da bu vahim olayı yakın takıp etmesini arzuluyorum.

Bu kazanın çok öncesinde Veliler anlaşılıyor kı hemen hemen her kapıyı çalmışlar. Şikâyetlerini bildirmek için çalmadıkları kapı bırakmamışlar , ilk Milli eğitim Müdürlüğü’ne DİLEKÇE VERDİLER, ses çıkmadı ,Ciner’e şikâyet yaptılar sanırım oradan da sonuç alınamadılar en son Valiliğe yaptılar, valilikte ilgili mercie dilekçeyi havale etti tabii devlette sisteminin nasıl işlediğini çok iyi biliyoruz. Herhangi bir dilekçe o kurumun Amirinin önüne veya yazılı görev verilen İkinci Amirin önüne gelir, gelen dilekçeyi ilgili Amir   paraf ederek ilgili Müdürlüğe gönderir, bunu bir kenara koyalım. Demek ki bu sıkıntıyı Rize halkından başka! Bütün yetkili amirler biliyordu.

KISACA

Hükümet tarafından imrenilecek okullar yapılan , belli bir eğitim kalitesine gelen ilimiz, bu ilgisizlik vurdum duymadık tan ötürü bağıra bağıra gelen kazadan dolayı, Türkiye’nin gündemine oturdu. Bu kaza böyle bir alt kademe şube müdürünü görevden almakla, bir şefi görevinden etmekle kapanacak bir olay değildir. EN MAHSUM görevden alınanlardır. Bu şikâyet dilekçelerini alıp paraf edip şube müdürüne veya şefine yollayanlar dilekçenin akıbetini sorgulamadınız mı? Nasıl anlamadım Dilekçe sahiplerinin iletişim bilgileri yokmuş ney bir daha tekrar edin anlamadım bu açıklama kazadan daha   vahim bir olay bir açıklama öğrencisinin velisine ulaşılamamak vay kı vayyyyy……

Birkaç günden beri basını yakından takip ediyorum ÇAYKUR un  ”Ç”si geçtiği zaman, Üniversitenin ”Ü” su geçtiği zaman eleştirmek için birbirini kovalayanlar şimdi 13 tane evladımız belki sakat kalacak CHP den başka hiçbir siyasi parti il başkanı konuşmuyor sebebi nedir? Soruyorum ha ha ha anlıyorummmmmm.

Bu kazada kamuoyunu aydınlatma babında bütün medya mensubu arkadaşlar sınıfı geçmiştir. Fakat gazeteci Gençağa KARAFAZLI Bu kazanın detaylı şekilde önünü ve arkasını kamuoyunu bilgilendirdi için ayrı bir paragrafla kutluyorum. Baro Başkanımız Ümit PEÇE’ yi kamuoyunun bilinçlendirdiği için ayakta alkışlıyorum……

GELELİM ASİL KONUYA……

Milli Eğitim Müdürünün açıklaması:

Milli Eğitim Müdürü’nün bu kazadan dolayı yapmış olduğu bilgilendirme açıklamasında, çalışma arkadaşlarını bir nevi halkın önüne atıp ,kendisini eleştirenlere cevap vermek, koltuğunu muhafazadan öte bir şey değildi. Yavrularımızın yaralandığı ölülerin olduğu bu kazadan sonra bu ülkenin cumhurbaşkanının ilinde her hangi bir müdür amir böyle bir açıklama yapamazdı. Ayin müdürün böyle rahat açıklamaya iten neden ne olabilir acaba ?Sayın Müdürün açıklamalarında şoförün durumuna bakalım suyunda boyunda ne çıkacak söylemi neyin nesi ? Müdür,,,,, önceden Bildiğim bir şey mi vardı? Sen Dr musun? Neyinde ne var kazadan sonramı söylenir, eğer varsa neden müdahale etmedin ettirmedin….

Milli Eğitim müdürü okul Müdürlerinin hangi köyden ne kadar öğrenci geldiğini biliyorlar diyor, Sayın Müdür, Hangi köyden kaç öğrenci geldi önemli değil ,önemli olan bu öğrencilerin güvenli şekilde okula VE evlerine gelip gitmeleridir. Laf cambazlığı yapma.

Velilerin dilekçesinde öğrencilerin okul kapılarına birkaç saat soğuk da kaldığı veya sokaklarda beklediği, yüklenici okul aracının geç geldiklerini belirtiyorlar. Millî Eğitim Müdürü de okullarda nöbetçi öğretmen olduğunu belirtiyor. Sayın müdür hangi okulda iki saat önceden nöbetçi öğretmen geliyor, bu okulları açıklasana, eğer okullara erken gelen öğretmenler varsa bunlar hayrına mı geliyor, bu öğretmenlerimizin saat ücretlerini veriyor musun bunları da açıklasan da bilsek?

Sayın Müdür Türkiye’nin her yerinde böyle şeyler olduğunu söylüyor , Müdür farkında değil olamaz zaten Sayın müdüre bunu birileri anlatsın burası Türkiye Cumhuriyeti devleti cumhurbaşkanının ili burada her şey mükemmel olacak sayın müdür. Okul taşıtlarının içine sivil vatandaş olmayacak, okul taşıtları belediye otobüsü olmayacak, olanlara müdahale edilecek Müdür, bu yavrularımızın güvenli okullara girmesi ve güvenli şekilde evlerine gitmesi sizin sorumluluğunuzdadır Müdür, şayet bu sorumluluğu yapamıyorsanız münferit olaydır deyip geçiştiriyor sanız afinizi isteyeceksiniz Müdür. San maki bu Rize’nin sahibi yok Ankara’daki çok değerli abilerimiz sizlerin dostlarınız olabilir fakat o abilerimiz ile bu açıklamalarınız la incitmeyiniz sizleri o makama getiren siyasi oluşumları zor duruma bırakmayınız sayın Müdür

SENDİKALAR SİZLER NE İŞ YAPARSINIZ……

Sendikalar özellikle memur sendikaları üye yapmak için birbirinizle yarış içinde olabilirsiniz. Üye yapmak için yarış içinde olduğunuz gibi En azından haksızlığa uğramış memur arkadaşlarınız için ortak bir ses çıkarınız, bugün karşı sendikanın bir üyesi haksızlığa uğramış olabilir, görevinden alınabilir yarın aynı haksızlıklar sizin için de olabilir, üye sayınızı arttırmak için yarış içinde olunuz, fakat: Haksızlıklar olduğunda birbirinize düşman olarak değil , sendikanın temel öngörüsü olan haksızlıklarla karşı Birlik olun.

Son olarak okul aile birliklerine sesleniyorum……Okul aile birlikleri bırakın gidin lav edin o işleri bunca okullarda sıkıntılar oluyor sizler ne yaparsınız Hava peşinde misiniz .SAYGILARIMLA. Bayram Arif TURAN

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş