Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

RİZE SAHİL BİSİKLET YOLU PROJESİNDE 2. ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI…

RİZE SAHİL BİSİKLET YOLU PROJESİNDE 2. ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI… Toplamda 8 km.’lik mesafeye sahip olacak Rize’sahil bisiklet ve yürüyüş yolu projesinde 2. Etap çalışmaları başladı. Daha önce İslampaşa’dan Müftü Mahallesi sahiline kadar 2 km.’lik mesafesinin yapımı tamamlanan ve vatandaşlarımız tarafından aktif kullanılan sahil bisiklet ve yaya yolu projesinin kalan 6 km.’lik kısmının 2. Etabında çalışmalara […]

RİZE SAHİL BİSİKLET YOLU PROJESİNDE 2. ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI…
04 Şubat 2022 - 12:41 'de eklendi.

RİZE SAHİL BİSİKLET YOLU PROJESİNDE 2. ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI…

Toplamda 8 km.’lik mesafeye sahip olacak Rize’sahil bisiklet ve yürüyüş yolu projesinde 2. Etap çalışmaları başladı.

Daha önce İslampaşa’dan Müftü Mahallesi sahiline kadar 2 km.’lik mesafesinin yapımı tamamlanan ve vatandaşlarımız tarafından aktif kullanılan sahil bisiklet ve yaya yolu projesinin kalan 6 km.’lik kısmının 2. Etabında çalışmalara başlandı.

Deniz dolgusu devam eden Sahil Millet Bahçesi projesi ile entegre olacak olan bisiklet yolu projesi’nin Rize Adliyesi önünden Çaykur binası arasında kalan kısımda başlatılan çalışma kapsamında, zemin düzeltme ve betonlama çalışmaları devam ediyor. Beton çalışmalarının ardından yürüyüş yolu ve bisiklet yolunun üst zemin çalışmalarına geçilecek.

Sahil Millet Bahçesi projesinin henüz tamamlanmaması dolayısıyla kalan 6 km.’lik 2. Etap kısmın ilk 500 metresinin yapımına başlanırken, Millet Bahçesi projesi’nin tamamlanmasıyla birlikte bisiklet yoluna sahil boyu devam edilecek olup, şehrimiz İslampaşa ile Boğaz Mahallesi sahil güzergahı boyunca toplamda 8 km.’lik yaya yürüyüş yoluna kavuşmuş olacak. Proje tamamlandığında vatandaşlar İslampaşa sahilden Boğaz Mahallesi sahiline hem bisikletleriyle hem de yaya olarak ulaşabilecekler.

DCIM100MEDIADJI_0308.JPG

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER