Rize RTEÜ-EĞT.VE ARAŞTM HAS.Yeni acil servimiz hizmete girmiştir

Yeni acil servimiz hizmete girmiştir Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yeni acil servisi bugün (02.08.2023) tarihi itibariyle hizmete girmiştir. Müdürlüğümüze bağlı sağlık tesislerinden T.C. Sağlık Bakanlığı Rize..

Rize RTEÜ-EĞT.VE ARAŞTM HAS.Yeni acil servimiz hizmete girmiştir
Son Güncelleme: Bu Haber 208 views Whatsapp

Yeni acil servimiz hizmete girmiştir

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yeni acil servisi bugün (02.08.2023) tarihi itibariyle hizmete girmiştir.

Müdürlüğümüze bağlı sağlık tesislerinden T.C. Sağlık Bakanlığı Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinin fiziksel yapı ve donanım bakımından günümüz ihtiyaçlarına cevap veremeyecek kapasitede olduğu değerlendirilmiş olup, 2022 yılı sonunda bu alanın yıkım kararı alınarak, acil servis hizmetleri hastane poliklinik girişinde, geçici hizmet yerinde sürdürülmeye başlanmış idi. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı tarafından inşaatı ve Sağlık Bakanlığı tarafından mefruşat/demirbaş/tıbbi cihaz giderleri karşılanan yeni Acil Servis, eski yerinde inşa edilerek geçtiğimiz ay yapım işleri tamamlanmıştı. 02.08.2023 gece saatleri itibariyle Acil Servis Kliniği yeni yerine taşınarak fiilen hizmet vermeye başladı. Tüm mefruşatı, tıbbi cihaz ve ekipmanları günümüz teknolojisine uygun şekilde yenilenen Acil Servis Kliniği, modern ve ferah mimarisi, yeterli klinik ve destek alanları, uygun teknik altyapısı ve cihazları, uzman çalışma ekibiyle birlikte vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Yeni Acil Servis 1.625 m2 alanda kurulmuş olup, 50 yatak kapasitesine ( Müşahede, Sarı Alan, Kritik Bakım, Travma, Resisütasyon ve Yeşil Alan) sahiptir. Ayrıca Acil Servis alanında kurulan Görüntüleme Birimine yeni bir Bilgisayarlı Tomografi (BT) ve Dijital Röntgen Cihazı temin edilmiş olup, günümüz teknolojisinin imkânları doğrultusunda vatandaşlarımıza kaliteli, ulaşılabilir ve sürdürülebilir sağlık hizmetlerinin sunulması hedeflenmektedir.

Ayrıca yeni Acil Servis Kliniği üst katında 12 yataklı erişkin, 12 yataklı da yenidoğan olmak üzere 24 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi inşa edilmiş olup, tüm donanımı temin edilen yoğun bakım üniteleri de çok kısa süre içerisinde hizmete girecektir.

Yeni acil servisimizin yapım sürecinde sıkışık ve görece yetersiz alanda hizmet vermek zorunda kalmamız sebebiyle kıymetli vatandaşlarımızın yaşamış oldukları zorluklardan dolayı özür diliyoruz. Yeni acil servisimizin sağlık hizmetlerimize çok ciddi bir katkı sağlayacağı ve Şehir hastanemiz yapılıncaya kadar elimizi güçlendireceği muhakkaktır.

Sağlık camiamıza bu önemli eserin kazandırılmasında Milletvekillerimize, Rektörümüze, desteklerinden dolayı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfına ve emeği olan herkese çok teşekkür ederiz.

HABER: NECATİ DİLİ

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş