RİZE MEB AKUB EKİBİNİN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

RİZE MEB AKUB EKİBİNİN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR Rize Milli Eğitim İl Müdürü Engin EMEN, afet bölgesindeki çalışmalarından sonra ilimize dönen Rize MEB AKUB birimi le bir araya..

RİZE MEB AKUB EKİBİNİN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Son Güncelleme: Bu Haber 220 views Whatsapp

RİZE MEB AKUB EKİBİNİN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Rize Milli Eğitim İl Müdürü Engin EMEN, afet bölgesindeki çalışmalarından sonra ilimize dönen Rize MEB AKUB birimi le bir araya geldi.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi etkileyen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler sonrasında arama kurtarma çalışmalarına destek vermek amacıyla 7 Şubat Salı günü depremin büyük hasarlara yol açtığı illerimizden biri olan Adıyaman’a gitmek üzere yola çıkan Rize MEB Arama Kurtarma Birimi(AKUB) bölgeden dönüş yaptı.

Ekip halinde faydalı işler başaran, Rize MEB AKUB üyeleri geri dönüşün ardından Müdürümüz Engin EMEN ile bir araya gelerek bölgede yaşananları aktardı.

Afet bölgesinde dört gruba ayrılan ekiplerden biri ilk günden itibaren bina yıkıntıları içerisinde depremzedelere ulaşmak için olağanüstü bir gayret sarf ederken canlı olarak depremzedelerin kurtarılmasında aktif rol aldı. Diğer bir ekipte yer alan aşçımız Adıyaman Üniversitesinde depremzedelerin ve orada kalan kurtarma ekiplerinin faydalandığı yemekhanede bizleri çok güzel bir şekilde temsil ederken günlük yaklaşık 10 bin kişiye yemek verilen bir organizasyonda yer aldı.

Yine gururumuz olan diğer ekibimiz ise Adıyaman Toprak Mahsulleri Ofisinde depoların dizayn edilmesinde, gelen yardımların organize edilmesinde ve yardımların ilgili kişilere doğru şekilde ulaşılmasında aktif rol aldı. Bu ekipteki arkadaşlarımız gün boyunca büyük bir gayret göstererek hayırseverler ile depremzedeler arasında çok güzel bir köprü kurdu.

Ekibimizin diğer bir bölümü ise Psikososyal Destek görevini üstlendiler. Bu ekipteki arkadaşlarımız ise çadırlarda, mahalle arasındaki evlerde kalan depremzedelerin ve çocukların bu travmatik süreçleri atlatması için bir vesile ile ziyaret ettiler. Depremzedelerin bir sonraki aşamada kat edecekleri yolların belki de küçük de olsa bir yol haritasını çizdiler. Çocuklara dokundular, küçük hediyeler verdiler.

Sadece bunlar yapılmadı. Bunların yanında birlikte onlarca köye yardım malzemesi götürüldü. Hastalara ilaçlarını ulaştırıldı. Uğranılmayan köylerde hayatlara dokunuldu. Çadırlar kuruldu; bebeklere, annelere, ninelere, gençlere, genç hanımefendilere, genç beyefendilere ve daha nice insana vatandaşımızın hayatına dokunuldu.

Ülkemizin yaşadığı bu büyük afette gönüllü olarak aktif rol alan; birlik, beraberlik ve dayanışmanın vücut bulmasına vesile olan Rize MEB AKUB’ta görev alan tüm arkadaşlarımıza yürekten, içten teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar duasıyla ülkemizin bu zor günleri en az kayıpla ve hasarla atlatmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz, şeklinde açıklandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş