RİZE KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN BİR SPOR TURİZİMİ DESTİNASYONUDUR

Rize Spor Turizm Çalıştayın’da konuşan, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın BAK; RİZE KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN BİR SPOR TURİZİMİ DESTİNASYONUDUR Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın BAK, Memleketi Rize’de..

RİZE KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN BİR SPOR TURİZİMİ DESTİNASYONUDUR
Son Güncelleme: Bu Haber 197 views Whatsapp

Rize Spor Turizm Çalıştayın’da konuşan, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın BAK;

RİZE KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN BİR SPOR TURİZİMİ DESTİNASYONUDUR

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın BAK, Memleketi Rize’de Türkiye’nin bir spor turizmi destinasyonu olarak cazibesinin artırılması için çalıştıklarını belirterek, “Rize, doğa sporları ve ekstrem sporlar başta olmak üzere birçok spor branşının yapılması için elverişli koşullara sahip. Her yıl artarak devam eden ulaştırma, konaklama ve spor tesisi yatırımlarımızla Rize, keşfedilmeyi bekleyen bir spor turizmi destinasyonudur. Rize’nin spor turizminde marka şehirleri arasında yerini almasında hiçbir engel yok.” dedi.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Rize’nin her yıl artarak devam eden ulaştırma, konaklama ve spor tesisi yatırımlarıyla keşfedilmeyi bekleyen bir spor turizmi destinasyonu olduğunu vurgulayarak, şehrin spor turizminde marka şehirler arasında yerini almasında hiçbir engel olmadığını söyledi.

Bakan Bak, Rize’de bir otelde düzenlenen “Rize Spor Turizmi Çalıştayı”nın açılışında yaptığı konuşmada, çalıştayın, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünde Türkiye’nin ve Rize’nin spor markasına katkı sağlayacak çok önemli bir program olduğunu söyledi.

Spor turizminin, son yıllarda en hızlı büyüme gösteren turizm çeşitlerinden biri olduğunu belirten Bakan Bak, “Sahip olduğu özellikler sayesinde turizm etkinliklerinin çeşitlendirilmesi ve turizm sezonunun uzatılması gibi imkanlar sağlayarak ülke ekonomilerine çok ciddi katkılar sağlayabilmektedir. Hepimizin bildiği üzere, Türkiye aynı anda dört mevsimin yaşandığı, kış sporlarından yaz sporlarına elverişli doğasıyla, üst düzey tesis altyapısıyla adeta bir spor turizmi ülkesidir. Bakanlığımız da spor turizmi alanında çok ciddi çalışmalar yürütmektedir.” diye konuştu.

Bakan Bak, Bakanlığın katkılarıyla 11. Kalkınma Planı’nda spor turizminin ilk kez stratejik alan olarak plana dahil edildiğini vurgulayarak şu değerlendirmede bulundu:

“12. Kalkınma Planı’nda da belirtildiği üzere, Türkiye’nin bir spor turizmi destinasyonu olarak cazibesinin artırılması, ülke spor markası imajının güçlendirilmesi, yeni pazarlama ve tanıtım stratejilerinin geliştirilmesi gibi hedeflere ulaşmak için tüm paydaşlarımızla el birliğiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Rize’de yaptığımız bu çalışma da bu hedeflerin gerçekleştirilmesine yönelik attığımız güçlü adımlardan bir tanesi. Rize, ormanı, görkemli dağları ve Karadeniz’in huzur veren sesiyle sadece bir şehir değil, keşfedilmeyi bekleyen bir spor turizmi destinasyonudur.”

“Coğrafi özelliklerinden dolayı şehrimizin büyük bir spor potansiyeli var”

Spor turizmini geliştirme çabalarının sürdürülebilir uygulamalara olan bağlılıkla ilerlediğine dikkati çeken Bakan Bak, şöyle devam etti:

“Sorumlu turizm girişimleri sayesinde gelecek nesillerin de hem spor hem turizm alanında Rize’nin ihtişamından faydalanabilmesini amaçlıyoruz. Rize, doğa sporları ve ekstrem sporlar başta olmak üzere birçok spor branşının yapılması için elverişli koşullara sahip. Coğrafi özelliklerinden dolayı şehrimizin büyük bir spor potansiyeli var. Kalıcı kar süresinin uzun olması kış sporlarına, denizi ve debisi yüksek derelere sahip olması su sporlarına, sınırları içerisinde birçok sıradağların, zirvelerin yer alması ekstrem sporların yapılmasına imkan veriyor. Yine Karadeniz bölgesindeki komşu ülkelere, Türk devletlerine coğrafi yakınlığımız şehrimize ayrıca bir önem ve zenginlik katıyor. Her yıl gelişerek, artarak devam eden ulaştırma, konaklama ve spor tesisi yatırımlarımızla Rize’nin önemli bir destinasyon alanı, önemli bir cazibe merkezi ve spor turizminde marka şehirleri arasında yerini almasında hiçbir engel yok.”

Bakan Bak, Rize-Artvin Havalimanı’nın çok önemli butik bir havalimanı olduğunu, bu yıl hedefin 1 milyon yolcuya ulaşmak olduğunu ifade etti.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş