Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

RİZE BÖLGEDEKİ EN BÜYÜK TABİAT PARKINA KAVUŞUYOR

ISIRLIK TABİAT PARKI RİZE BÖLGEDEKİ EN BÜYÜK TABİAT PARKINA KAVUŞUYOR İSMET KÖSOĞLU RİZE-Rize, Isırlık Tabiat Parkının tamamlanmasıyla bölgedeki en güzel ve büyük Tabiat Parkına kavuşacak. Belediyenin 10 numara projeleri arasında yer alan Isırlık Tabiat Parkı projesi çalışmaları 2014 yılında başlamış. Rize Belediyesi tarafından başlatılan düzenleme çalışmalarında önemli yol ve aşama kaydedildi. Tabiat Parkı içinde birçok […]

RİZE BÖLGEDEKİ EN BÜYÜK TABİAT PARKINA KAVUŞUYOR
08 Ağustos 2022 - 6:27 'de eklendi.

ISIRLIK TABİAT PARKI

RİZE BÖLGEDEKİ EN BÜYÜK TABİAT PARKINA KAVUŞUYOR

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-Rize, Isırlık Tabiat Parkının tamamlanmasıyla bölgedeki en güzel ve büyük Tabiat Parkına kavuşacak.

Belediyenin 10 numara projeleri arasında yer alan Isırlık Tabiat Parkı projesi çalışmaları 2014 yılında başlamış. Rize Belediyesi tarafından başlatılan düzenleme çalışmalarında önemli yol ve aşama kaydedildi. Tabiat Parkı içinde birçok endemik bitki türü yanında Habitat çeşitliliğini artırmak için Biyolojik Gölet yapımına başlandı. Büyük oranda tamamlanan göletin çevre düzenleme çalışması devam ediyor.

Isırlık Tabiat Parkı 118 dönüm bir arazi üzerinde yapılıyor. Doğa ile iç içe olarak projelendirilmiş. Beton olmayan bir alan. Arazi çevresinde 6 bin metreküp taş duvar yapılıyor.25 adet rahatlıkla oturulabilecek Barbekülü ahşap oturma yeri.7 adet çeşme, WC ve bebek bakım ünitesi,600 metreyi aşkın beton yol, fosseptik ve yağmur suyunu önlemek için drenaj projesi büyük ölçüde tamamlandı. Günübirlik Piknik yapmak isteyenler için kullanım alanları mevcut.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER