Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

RİZE BELEDİYESİ, “DİLRUBA BULUŞMALARI”NDA 1 YILI TAMAMLADI

RİZE BELEDİYESİ, “DİLRUBA BULUŞMALARI”NDA 1 YILI TAMAMLADI Rize Belediyesi “Dilruba Buluşmaları” adını verdiği proje kapsamında dışarıya çıkma imkanı olmayan yaşlılar veya engellileri evlerinden alıp gezinti yaptırıyor ve sonrasında tekrar evinlerine bırakıyor. Özellikle dışarıya çıkma imkanı olmayan yaşlılar ve engelliler yanlarında birer refakatçiyle birlikte yaşamış oldukları evden, belediye personelleri tarafından arabayla alınıyor. Belediyenin sosyal tesislerinde düzenlenen […]

RİZE BELEDİYESİ, “DİLRUBA BULUŞMALARI”NDA 1 YILI TAMAMLADI
02 Aralık 2022 - 17:18 'de eklendi.

RİZE BELEDİYESİ, “DİLRUBA BULUŞMALARI”NDA 1 YILI TAMAMLADI

Rize Belediyesi “Dilruba Buluşmaları” adını verdiği proje kapsamında dışarıya çıkma imkanı olmayan yaşlılar veya engellileri evlerinden alıp gezinti yaptırıyor ve sonrasında tekrar evinlerine bırakıyor.

Özellikle dışarıya çıkma imkanı olmayan yaşlılar ve engelliler yanlarında birer refakatçiyle birlikte yaşamış oldukları evden, belediye personelleri tarafından arabayla alınıyor. Belediyenin sosyal tesislerinde düzenlenen yemeğin ardından sohbet ve gezinti yapılıyor.

Yaşlı ve engelli bireylerin sosyalleşmesi ve toplumla iç içe olmalarını hedefleyen proje bir yıldır devam ediyor. Her hafta düzenlenen buluşmalarda 400’ü aşkın yaşlı ve engelli birey evlerinden alınarak gezi yaptırıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın da desteklediği çalışmanın belirlenen program çerçevesinde devam ettiği bildirildi

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER