Rize Belediye Başkanı Metin “Yaşlılarımızın mutluluğu bizim için önemli” « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

Rize Belediye Başkanı Metin “Yaşlılarımızın mutluluğu bizim için önemli”

Rize Belediye Başkanı Metin “Yaşlılarımızın mutluluğu bizim için önemli”
Bu haber 24 Eylül 2023 - 11:42 'de eklendi ve 112 views kez görüntülendi.

Rize Belediyesi’nden Yaşlılara “Dilruba Buluşmaları”

Rize Belediyesi, dışarıya çıkma imkanı olmayan yaşlıları evlerinden alıp Isırlık Sosyal Tesisi ve Tabiat Parkında güzel bir gün geçirmelerini sağlayan “Dilruba Buluşmalarını sürdürüyor.

Belediye tarafından düzenlenen buluşmalarda, yaşlı ve engelli vatandaşlar evlerinden alınarak Isırlık Sosyal Tesisi ve Tabiat Parkına götürülüyor. Burada yaşlılara yemek ve çeşitli ikramlar yapılıyor. Daha sonra yaşlı ve engelli vatandaşlar, parkta yürüyüş yapıyor, doğanın tadını çıkarıyor ve sosyalleşiyor.

Belediyenin sosyal belediyecilik anlayışının bir parçası olan “Dilruba Buluşmaları”, yaşlı ve engelli vatandaşların toplumla iç içe olmasını ve sosyalleşmesini sağlıyor.

Dilruba Buluşmalarından yaşlı ve engelli vatandaşlar memnun

Dilruba Buluşmalarına katılan yaşlı ve engelli vatandaşlar, bu buluşmalardan çok memnun olduklarını ifade ediyorlar. Yaşlı vatandaşlar, bu buluşmalarda kendilerini yalnız hissetmediklerini ve sosyalleşerek keyifli vakit geçirdiklerini söylüyorlar.

Rize Belediye Başkanı Metin “Yaşlılarımızın mutluluğu bizim için önemli”

Rize Belediye Başkanı Metin “Dilruba Buluşmalarının yaşlı ve engelli vatandaşlar için çok önemli olduğunu belirterek, “Yaşlılarımız bizim için çok değerlidir. Onların mutluluğu bizim için de çok önemlidir. Bu buluşmalar sayesinde yaşlılarımız hem sosyalleşiyor hem de güzel vakit geçiriyor. Bu buluşmaların devam edeceğini belirtmek isterim” dedi.

HABER: NECATİ DİLİ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER