Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

Rize-Artvin Havalimanı’na yeni yurt dışı seferi

Rize-Artvin Havalimanı’na yeni yurt dışı seferi HABER: DOĞANCAN iLEK Rize Valiliği, 1 Temmuz – 1 Eylül 2023 tarihleri arasında SalamAir havayolu şirketi tarafından Umman’ın başkenti Maksat’tan haftada 2 gün olmak üzere Rize-Artvin Havalimanı’na seferler düzenleneceğini açıkladı. Rize Valiliği, bölgedeki hava ulaşımının geliştirilmesi için önemli bir adım atıldığını duyurdu. SalamAir havayolu şirketi ile yapılan anlaşma sonucundyurtdışı,a, […]

Rize-Artvin Havalimanı’na yeni yurt dışı seferi
06 Haziran 2023 - 10:49 'de eklendi.

Rize-Artvin Havalimanı’na yeni yurt dışı seferi
HABER: DOĞANCAN iLEK

Rize Valiliği, 1 Temmuz – 1 Eylül 2023 tarihleri arasında SalamAir havayolu şirketi tarafından Umman’ın başkenti Maksat’tan haftada 2 gün olmak üzere Rize-Artvin Havalimanı’na seferler düzenleneceğini açıkladı.

Rize Valiliği, bölgedeki hava ulaşımının geliştirilmesi için önemli bir adım atıldığını duyurdu. SalamAir havayolu şirketi ile yapılan anlaşma sonucundyurtdışı,a, Umman’ın başkenti Maksat’tan Rize-Artvin Havalimanı’na haftada 2 gün seferler düzenleneceği belirtildi. Bu seferlerin 1 Temmuz – 1 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi.

Havayolu seferlerinin başlamasıyla birlikte Rize ve Artvin bölgelerinin turizm potansiyelinin daha da artması hedefleniyor. Özellikle Karadeniz’in doğal güzelliklerine sahip olan bu bölgeler, yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. SalamAir’in seferlerinin başlamasıyla birlikte, Umman’dan Rize ve Artvin’e turist akışının artması ve bölgedeki turizm ekonomisinin canlanması bekleniyor.

Rize Valiliği yetkilileri, bu seferlerin bölgedeki turizm sektörüne büyük katkı sağlayacağını belirtiyor. Yabancı turistlerin bölgeye kolaylıkla ulaşabilmesi, turistik destinasyonların keşfedilmesi ve bölgedeki tarihi ve doğal güzelliklerin daha geniş kitlelere tanıtılması hedefleniyor.

Rize-Artvin Havalimanı’nın daha fazla havayolu şirketiyle anlaşma yaparak sefer ağını genişletmeyi planladığı da öğrenildi.Bu sayede bölgeye olan ulaşım kolaylığının artması ve turizm sektörünün daha da canlanması amaçlanıyor.SalamAir havayolu şirketinin Umman’dan Rize-Artvin Havalimanı’na başlatacağı haftalık 2 gün seferlerle birlikte, Rize ve Artvin’in turizmdeki potansiyeli daha da yükselerek, bölgenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlaması bekleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER