Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

RİZE AKP DE KONUŞULAN ADAYLAR

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle RİZE AKP DE KONUŞULAN ADAYLAR Önümüzdeki Genel Seçimde İktidar partisi AKP için Rize’de aday isimleri konuşulmaya başladı. Ne kadar veya nasıl gerçekleşir bilemem ama adı geçen isimler birbirinden farklı. İlk sırayı ağabeylik yapsın diye bir Milletvekili alacakmış. Böyle bir tercih Rize’de olursa Milletten kabul görmez ama Ankara yaparsa seçmeni her ne […]

RİZE AKP DE KONUŞULAN ADAYLAR
24 Eylül 2022 - 7:38 'de eklendi.

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

RİZE AKP DE KONUŞULAN ADAYLAR

Önümüzdeki Genel Seçimde İktidar partisi AKP için Rize’de aday isimleri konuşulmaya başladı.

Ne kadar veya nasıl gerçekleşir bilemem ama adı geçen isimler birbirinden farklı.

İlk sırayı ağabeylik yapsın diye bir Milletvekili alacakmış. Böyle bir tercih Rize’de olursa Milletten kabul görmez ama Ankara yaparsa seçmeni her ne kadar istemiyorsa da okey demeye mecbur.

İki ve Üçüncü sıradaki isimler Ankara tercihi için yepyeni isimler.

Mevcut Belediye Başkanı Rahmi Metin’in 2. İl Başkanı İshak Alim’in de 3.sıradan Milletvekili adayı olacağı konuşulan isimler.

Belediye Başkanı Rahmi Metin’in son zamanlarda Belediyede güzel çalışmalar başlattığını görüyoruz. Devam eden projelerin tamamlanması ve yenilerinin başlatılması için partisinden daha çok beğeni kazanan Rahmi Başkana bir dönem daha fırsat verilmesi yerinde olur.

Aylar öncesinden ‘’Milletvekili olmayacağım’’ açıklamasını yapan, bizzat benimde kendisiyle konuşarak teyit ettiğim Muhammet Avcı Milletvekilinin ne kadar doğru bilmiyorum ama Rize’den değil de Ankara veya İstanbul’a kaydırılarak aday gösterileceği konuşuluyor.

AKP İl Başkanlığına İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt’ün getirileceği tezi ayrı bir iddia.

Yalnız bunlar değil elbette.

Eski İl Başkanlarının isimleri de aday olacaklar arasında konuşuluyor.

Genel Merkezlerin İttifakına Rize de geçen dönemde yapılan Yerel Seçimde Rize Merkez hariç hiç uyulmadığını biliyoruz.

Genel Merkezlerin birleştiği Cumhur İttifakında Rize’de ne olur bilinmezliğini koruyor.

MHP’nin en az 1 Milletvekili isteği ve arzusu yabana atılamaz. Sahaya inen MHP ilk kez Rize’den Milletvekili çıkarmak ister ve bu konuda da hayli iddialı.

AKP eğer üç sırayı sahiplenirse iktidarın ortağı MHP ittifakın dışında oldu demektir. MHP seçmenin bunu kabul etmesi çok zor.

Millet İttifakını unutmamak lazım.

CHP ve İYİ Partinin anlaşabilecekleri ortak adaylar olduğu takdirde yıllardır 3-0 olan durumun 2-1 hatta 1-2 ye değişimi hiçte sürpriz olamaz, zira sokakta evde artık tencere kaynamıyor. Hayat pahalılığı aldı başını gidiyor.

Zenginin çok zengin orta direğin yok edildiği AKP döneminde ekranlardaki tatlı dilli konuşmalar ekmek vermiyor, işsizliği çözmeyenin, pahalılığı önleyemeyenin tek sorumlusunun AKP iktidarı olduğunu herkes biliyor artık.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER