Rize Ak Parti ilk başkanı Ayar 2-1 sonucu kötü sonuç değildir

AKP İL BAŞKANI HİKMET AYAR BASINLA BİR ARAYA GELDİ, AYAR’OVİT YOLU PROJESİNİ TAKİP EDİYORUZ ,CUMHURBAŞKANI AY SONUNDA RİZEYE GELİYOR’’ İSMET KÖSOĞLU RİZE-AKP Rize İl Başkanı Hikmet Ayar Rize’de görev yapan..

Rize Ak Parti ilk başkanı Ayar 2-1 sonucu kötü sonuç değildir
Son Güncelleme: Bu Haber 280 views Whatsapp

AKP İL BAŞKANI HİKMET AYAR BASINLA BİR ARAYA GELDİ,

AYAR’OVİT YOLU PROJESİNİ TAKİP EDİYORUZ ,CUMHURBAŞKANI AY SONUNDA RİZEYE GELİYOR’’

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-AKP Rize İl Başkanı Hikmet Ayar Rize’de görev yapan basın mensuplarıyla Rize İl Başkanlığında bir araya geldi. İl Başkanı Ayar “Ortak paydamız Rize. Rize hepimizin paydaşlarla beraber Rize için en iyi olan neyse onun için çalışacağız basınımızda bizim paydaşlarımızdan biridir” dedi.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan ve Milletvekili ile Cumhurbaşkanlığı seçimine değinen İl Başkanı Hikmet Ayar “ Asrın seçimi diye nitelendirdiğimiz bir seçimi geride bıraktık. Hem milletvekili, hem Cumhurbaşkanlığı seçimi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ülke olarak bir ilk yaşadık. İkinci tur seçim yaptık. Bunu gelişmiş ülkelerde duyuyorduk, görüyorduk ama biz de ilkini yaşamış olduk. Hayırlı da olduğunu düşünüyoruz. Belki arzumuz her zaman İlk turda seçimin sonuçlanması ama demokrasilerde iki türlü seçimler her yerde kullanılır ülkemizde de uygulanabilir” dedi.

2-1 lik Milletvekili sonucu kötü bir sonuç değildir. Bizi rahatsız eden bir sonuç değildir. CHP 46 yıl sonra Rize’den milletvekili çıkarmış. Milletin verdiği karar başımızın üstündedir.2018 seçimine göre milletvekili seçiminde oy kaybettik ama Cumhurbaşkanlığı seçiminde kayıp olmamıştır.

Bütün unsurlarımızla beraber hep beraber sahadayız. Milletvekillerimiz Belediye Başkanlarımız meclis üyelerimiz teşkilatımız hep beraber köy köy mahalle mahalle sokak sokak halkımızın arasındayız. Rize’mizin yönetim paydaşları olan STK’larımızı ziyaret ediyoruz. Kuruluşumuzdan günümüze kadar partimizin çeşitli kademelerinde görev almış arkadaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bütün unsurlarımızla beraber hep beraber sahadayız. Hem dünya konjonktüründe hem ülke konjonktüründe değişimlerin yaşandığı sansasyonel değişikliklerin yaşandığı birçok yerde krize dönüşen değişimlerin yaşandığı böyle bir dönemde takdir edersiniz ki bu kadar uzun süre iktidarda kalmış bir partinin halkın arasında hakla beraber olabilmesi çok değerli bir şeydir. Biz eksikliklerimizi de yanlışımızı da, yaptıklarımızı da yapamadıklarımızdan hep halkımızla paylaşan bir kadroyuz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğindeki AK Parti kadroları olarak, biz şunu biliyoruz yaptıklarımız da yapamadıklarımız da değerlendiren halktır. Belki uzun süre iktidarda kalmamızın altyapısı halkın arasında olmak, halkın taleplerini daha yakından görmek ve onları daha fazla gündemine almakla gerçekleşmiştir.

Ay sonunda Cumhurbaşkanımız Rize’de olacak

2022’de başlatılan “Şehir Buluşmaları” programının devam edeceğini aktaran İl Başkanı Ayar “Yine 2022’de geçtiğimiz yıl şehir buluşmaları kapsamında Genel Merkezimizin tüm Türkiye’yi kapsayarak, başlattığı bir çalışma vardı. Genel Başkan Yardımcılarımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimizle beraber her ile ziyaretler yapılarak şehrin dinamikleri ile beraber şehrin ihtiyaçları daha genel anlamda değerlendirilip, bir raporlama yöntemine gidilerek verimli bir çalışma ortaya konuluyordu. Bu programları tekrar gündemimize aldık. Yakın zamanda ilimizde yeniden yapmış olacağız. Ağustos ortalarından sonra 15’lerinde 20’lerinde veya en geç ay sonunda Sayın Cumhurbaşkanımız ilimize ziyaretlerini gerçekleştirmiş olacak” dedi.

Hizmetlerde aksamaları eksiklikleri tespit etmeye çalışıyoruz

Rize’ye hizmet veren kamu kurum ve özelleştirilmiş kurum yetkilileriyle bir araya geldiğini dile getiren Başkan Hikmet Ayar “Bütün bu çalışmaların yanı sıra diğer taraftan halkımıza ilimizde hizmet eden çeşitli kuruluşlar var kamu kuruluşları ve özelleştirilmiş kurumlar var. Bunlarla zaman zaman bir araya gelerek, hizmetlerde aksamaları eksiklikleri tespit etmeye çalışıyoruz. Hizmetin sürekli ve kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarımız var. Bu kapsamında geçtiğimiz hafta doğalgaz genel merkez ve bölge sorumlularıyla bir araya geldik. Rize’mize elektrik hizmetlerini sunan ilimizdeki Çorlu Edaş firmasının yetkileriyle Belediye Başkanlarımızı bir araya getirdik. Aksayan hizmetler varsa onları tespit etmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde ilimize hizmet sunan diğer paydaşlarımızla bir araya gelmeyi planlıyoruz. Tabii ki hizmetlerin değişen konjonktüre göre memnuniyet seviyelerini artırmak adına bu çalışmaları önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Bizim önceliğimiz Rize

Türkiye Yüzyılı vizyonunun boş bir söylem olmadığının altını çizen İl Başkanı Hikmet Ayar “Hizmeti en verimli şekilde sunmakla hizmetin kalitesini artırmak gerekiyor. Biz bunu uygulamada çok gördük. Hepimiz zaman zaman eksikliğini yaşadık. Bununla ilgili de çalışmalarımızı titizlikle takip ediyoruz. Bizim önceliğimiz Rize. Hem Cumhur ortaklarımızla hem muhalefet partileriyle iletişimimizi daha fazla ilerletmek istiyoruz. Rize ortak paydasında buna ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Bizim derdimiz, önceliğimiz Rize bunun içinde yapılması gereken çalışmaları yerine getireceğiz” dedi.

Üç dönem Belediye Başkanları içinde var

Partimizde 3 dönem kuralı uygulanır. Cumhurbaşkanımız uygun görürse istisna olur. Her şey cumhurbaşkanımızın yetkisindedir.

admin

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.