REKTÖR’Ü DİNLERKEN

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle REKTÖR’Ü DİNLERKEN RTEÜ Rektörlüğüne iki ay kadar önce atanan Rektör Prof.Dr. Yusuf Yılmaz ile Üniversitede Basın mensuplarına verdiği kahvaltılı toplantıda tanışmak nasip oldu. Prof.Dr. Yusuf Yılmaz’ı..

REKTÖR’Ü DİNLERKEN
Son Güncelleme: Bu Haber 214 views Whatsapp

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

REKTÖR’Ü DİNLERKEN

RTEÜ Rektörlüğüne iki ay kadar önce atanan Rektör Prof.Dr. Yusuf Yılmaz ile Üniversitede Basın mensuplarına verdiği kahvaltılı toplantıda tanışmak nasip oldu.

Prof.Dr. Yusuf Yılmaz’ı daha önceden tanımam, Güneysu’dan hemşerimiz.

İlk kurucu Rektörümüz Prof.Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, Prof.Dr. Arif Yılmaz ve Prof.Dr Hüseyin Karaman’dan sonra Cumhurbaşkanı tarafından atanan 4.Rektörümüz oldu. Öncelikle memleketimize yararlı faydalı olmasını isteriz.

Rektörlerimizden Sn. Okumuşoğlu kurucu ilk Rektör olarak en çok sıkıntı çeken hocamızdı.

Atanmış 4 Rektörden 2’si TIP’çı,1 tanesi Fizik-Matematikçi,1 tanesi de ilahiyatçıydı.

Dördüncü Rektör olarak göreve başlayan TIP’çı Prof.Dr. Yusuf Yılmaz kahvaltı sonrası konuşmasını Üniversiteyi, çevreyi tanımakla işe başladığını söylerken en fazla TIP Fakültesi Araştırma Hastanesinden bahsetti. Hekim olmanın avantajıyla halkı en çok ilgilendiren Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesine kafa yorması ve çözüm bulması hepimizin isteğidir.

Tıp çıkışlı olmayan Rektörlerin Hastaneye uğradıkları pek vakıf değildi. Bu bakımdan Sn. Yılmaz hastane ve hastalar için bir şanstır.

Konuşmasında’ ’gördüğüm en kötü fiziki şartlı Hastane ve Acilimiz var ‘’ deyince Rektörü tanımayan birisi Muhalif Siyasi parti başkanı mı konuşuyor zannederdi.

530 yatak kapasiteli Üniversite Araştırma Hastanesinde Acil servisin çok hantal ve yetersiz olduğunu söyleyen Rektör ayağının tozuyla burasının acilen yıkılarak daha refah ve modern bir Acil servisin en geç MAYIS ayına kadar aynı yerde hizmete girmesine çalışacaklarını belirtti. Bu güzel bir müjdeydi, zira Acil servise sağlıklı giren bile hasarlı çıkabilir.

Üniversite çalışanları için laf dinlemeyen veya görevini eksik yapanlar hakkında arkasında siyasetçi var deyimini beğenmediğini üstüne basa basa söyleyen Rektör umarım bu konuda başarılı olur.

Rize’de herkes siyasetçidir. Herkes iktidar partisine yakın olur veya bir yakını vardır.

En küçük detaylarda siyasileri araya sokmaktan bizim Rizeliler çok memnun olur. Rektörümüze çalışmalarında başarılar diliyorum takip etmeye devam edelim.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş