RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCLERİNİ VE AİLELERİNİ KUCAKLIYOR

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCLERİNİ VE AİLELERİNİ KUCAKLIYOR Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası afetten etkilenen öğrencilerimizi ve ailelerini Rize’de misafir ediyor. Depremden etkilenen şehirlerde yaşayan öğrenci ve..

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCLERİNİ VE AİLELERİNİ KUCAKLIYOR
Son Güncelleme: Bu Haber 212 views Whatsapp

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCLERİNİ VE AİLELERİNİ KUCAKLIYOR

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası afetten etkilenen öğrencilerimizi ve ailelerini Rize’de misafir ediyor.

Depremden etkilenen şehirlerde yaşayan öğrenci ve ailelerinden oluşan 170 kişilik grup, üniversitemizin otobüsleriyle deprem bölgesinden alınarak, Rize’ye getirilip özel ve kamu misafirhanelerine yerleştirildi.

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Depremzede aile ve çocuklara uzmanlar eşliğinde sağlık taraması, spor faaliyetleri, psikososyal destek ve etkinlikler veriliyor.

Ayrıca, toplanan ihtiyaç malzemeleri, üniversitemizin içerisinde oluşturulan yardım toplama merkezinde gönüllü öğrenciler, akademisyen ve idari personellerimiz tarafından kolilere yerleştirilip, tırlara yüklenerek deprem bölgelerine gönderildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf YILMAZ “Yaşanan deprem sonrası üniversite olarak yaptığımız değerlendirmede, üniversitemizde öğrenim gören yaklaşık 3 bin 500 öğrencimizin aileleriyle birlikte depremden etkilenen 10 ilde yaşadıkları tespit edildi. Öğrencilerle ilk gün kısa mesajlarla, hemen ardından tek tek iletişim kurularak kendilerinin ve yakınlarının depremden etkilenme durumları belirlendi ve ailelerimiz Rize’ye davet edildi. Gelen talepler doğrultusunda depremden etkilenen illerden 170 kişi üniversitemize ait otobüslerle Rize’ye getirildi. Özel ve kamu misafirhanelerine yerleştirilen öğrencilerimiz ve ailelerinin öncelikle beslenme ve hijyen gibi temel ihtiyaçları karşılandı, uzman doktorlar eşliğinde sağlık taramaları gerçekleştirildi. Üniversitemizin psikososyal destek ekibi üyeleri, aileleri ziyaret ederek travmanın etkileri konusunda değerlendirme yaparak destek sundu. Tıbbi desteğe ihtiyacı olan aile üyeleri üniversitemize ait Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavileri gerçekleştirildi. Özellikle çocuk misafirlerimizin psikososyal açıdan desteklenmesi için oyun etkinlik alanı oluşturularak etkinlikler yapmaları sağlandı. Halkımızla birlikte el ele vererek elimizden gelen tüm desteği depremzede misafirlerimizle paylaşıyoruz.” dedi.

Öğrenciler ve aileleri de, Rize’ye gelmekten dolayı mutlu olduklarını, Rize halkının kendilerine bu zor zamanda sunduğu kucaklayıcı çok sıcak desteğin yaşadıkları acıları bir nebze hafiflettiğini ifade ettiler.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş