POLİS İKİZDERE’DE MİLLİ EĞİTİME TAKILDI

POLİS İKİZDERE’DE MİLLİ EĞİTİME TAKILDI EMNİYET AMİRLİĞİ BİNASI YAPIMINA MİLLİ EĞİTİM İZİN VERMEDİ.%47 HASARLI BİNADA ENDİŞEYLE GÖREV YAPILIYOR İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İkizdere ilçe Emniyet Amirliği hizmet binası %47 hasarlı olduğu gerekçesiyle..

POLİS İKİZDERE’DE MİLLİ EĞİTİME TAKILDI
Son Güncelleme: Bu Haber 520 views Whatsapp

POLİS İKİZDERE’DE MİLLİ EĞİTİME TAKILDI

EMNİYET AMİRLİĞİ BİNASI YAPIMINA MİLLİ EĞİTİM İZİN VERMEDİ.%47 HASARLI BİNADA ENDİŞEYLE GÖREV YAPILIYOR

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İkizdere ilçe Emniyet Amirliği hizmet binası %47 hasarlı olduğu gerekçesiyle 2021 yılında yıkım kararı verilmişti. Sakat bina için yeni bir arsada Emniyet Amirliği binası yapımı Emniyet Genel Müdürlüğünce de 2021 yatırım programına alınmıştı.

Yeni Emniyet Amirliği hizmet binası yapılması için ilçenin Rize yönündeki girişinde Hazineye ait arsa temin edilmiş ve burada inşaat yapılması için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yatırım programına alınmıştı.. Bina yapılmak istenen hazine arazisinin bitişiğinde ilkokulun bahçesi dışındaki 40 m2 bir alanın Milli Eğitimin malı olduğu gerekçesiyle inşaat yapılabilmesi için kullanılmasına Bakanlık karşı çıktı. Arsayı terk etmeyen Millî Eğitim Bakanlığı yeni bina yapımına izin vermedi.

İl Özel İdare tarafından 1995 yılında yapılan 7 katlı binayı 1998 yılında Emniyet Müdürlüğü satın almıştı. Bina 1998 yılından bu yana Emniyet Amirliği olarak kullanılıyor.2 katı Emniyet Amirliği diğer katlarında 8 lojman ve Özel harekâtçı Polislerin bulunduğu Misafirhane var. Emniyet Genel Müdürlüğü İnşaat Daire Başkanlığı tarafından % 47 oturulamaz sakat raporu verilen bina yeni Emniyet binası yapılamadığı için boşaltılamıyor. Lojmanlarda oturan polis ailelerinde endişeli bir bekleyiş devam ediyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş