PEHLİVANOĞLU; KADIN HAKLARI, AİLENİN KORUNMASI, AİLE İÇİ ŞİDDET KONULU ÇALIŞTAY GERÇEKLEŞTİRDİK.

Fındıklı Yardımseverler Derneği Başkan Yardımcısı, PRODES Proje Koordinatörü Sıddıka PEHLİVANOĞLU, Dernek olarak son yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Eğitim üzerine çalışmayı sürdürürken, derneklerinin birçok ihtiyaç sahibi öğrenciye de burs verdiğini..

PEHLİVANOĞLU; KADIN HAKLARI, AİLENİN KORUNMASI, AİLE İÇİ ŞİDDET KONULU ÇALIŞTAY GERÇEKLEŞTİRDİK.
Son Güncelleme: Bu Haber 511 views Whatsapp

Fındıklı Yardımseverler Derneği Başkan Yardımcısı, PRODES Proje Koordinatörü Sıddıka PEHLİVANOĞLU, Dernek olarak son yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Eğitim üzerine çalışmayı sürdürürken, derneklerinin birçok ihtiyaç sahibi öğrenciye de burs verdiğini belirtti.

PEHLİVANOĞLU; KADIN HAKLARI, AİLENİN KORUNMASI, AİLE İÇİ ŞİDDET KONULU ÇALIŞTAY GERÇEKLEŞTİRDİK.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde faaliyet gösteren Fındıklı Yardımseverler Derneği Başkan Yardımcısı Sıddıka PEHLİVANOĞLU, ”Dernek olarak 2018 yılında gerçekleştirdiğimiz, “Aile ve toplum değerlerimizin korunması ve geliştirilmesi eğitimi ”adlı projemiz dâhilinde 14 ayrı okulda eğitim sunumları gerçekleştirdik. 11 ilkokulunda sınıflar arası spor karşılaşması sonunda öğrencileri ödüllendirmiştik. Ayrıca, Cavit Köroğlu Anadolu lisesinde en çok okuyan öğrenciler yıl boyunca takip edilip ödüllendirilmiştir. Değerlendirme bir eğitim çalıştayı ile sona ererken farkındalık yaratacak kısa bir filmle noktalamış olduk. 2021 yılı İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün desteklediği Prodes projelerinden , ‘’Kadın hakları, aile yapısının korunması, aile içi şiddet’’ konulu çalışmayı yürütüyoruz. Tanıtım toplantısıyla başladığımız proje süreci sorunlu kadınlarla yapılan görüşmelerle sürerken eğitimlerimiz devam etmektedir. Eğitimlerin ilki; Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğretim görevlisi Esen Burcu Özcan tarafından verilmiş, katılımcılar tarafında çok ilgi görmüş eğitim süresi bir saate yakın uzatılmak zorunda kalınmıştır. Bu eğitimde kadınların şiddetten korunmak için devletin geliştirdiği Kades uygulamasının telefonlarına indirilmesi ve kullanılması eğitimi de verilmiştir. İkinci eğitimcimiz ilişkiler koçu regesyon uzmanı yazar Bilge Öztoplu tarafından gerçekleştirildi. Kadınlarımızı değişik bir kişisel farkındalık eğitimine soktuğumuz bu çalışma aile yapısının korunması ve ailede ilişkilerin olumlulaşmasını içeriyordu. Eğitime katılan kitle ile düzenlediğimiz zil kale kültür gezimiz 27 Eylül Pazartesi günü yapılacak ve kadınlarımızın eğlenceli bir zaman geçirmeleri sağlanacaktır. Projemiz 17aralık 2021 tarihine kadar eğitimlerle devam edecektir.” şeklinde açıkladı. HABER: BAYRAMA ALİ KAVALCI

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş