Ocaklı: “AKP’ ye Oy vermiş Seçmenin Oyunu Kazanacağım

Ocaklı: “AKP’ ye Oy vermiş Seçmenin Oyunu Kazanacağım 14 Mayıs’ ta yapılan 28. dönem Milletvekili seçimlerinde Rize’ den CHP Milletvekili seçilen Tahsin Ocaklı gazetecilerle bir araya geldi. Ocaklı’ nın toplantısına..

Ocaklı: “AKP’ ye Oy vermiş Seçmenin Oyunu Kazanacağım
Son Güncelleme: Bu Haber 175 views Whatsapp

Ocaklı: “AKP’ ye Oy vermiş Seçmenin Oyunu Kazanacağım
14 Mayıs’ ta yapılan 28. dönem Milletvekili seçimlerinde Rize’ den CHP Milletvekili seçilen Tahsin Ocaklı gazetecilerle bir araya geldi. Ocaklı’ nın toplantısına CHP nin 3.sıra adayı muhammet Yıldız, ittifakının il ve merkez ilçe başkanları, Seçim Komitesi Başkanı Saltuk Deniz, CHP Rize milletvekili aday adayı Kenan Bıyık, CHP İl kadın Kolları Başkanı Nurdan Ardal katıldı

Toplantıda konuşan CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, 24 Mayis itibarıylail yüksek seçim kurulu tarafından geçici mazbata verilmek süretiyle milletvekilliğinin ilan edildiğini kaydederek, “Herhangibir itirazolmamış olması hali gecikmenin Ankara tarafındanekranlara mazbatalarının düşmemişolmasıizah edilmiş ama biz biraz bunubakanlara mazbataları son gün verilmesi etkilerinin kaybedilmemesinden kaynaklandığı olarakyorumluyoruz. Son 2-3 günde de o yetkiyi kullansınlar yetkilerini, zaten Pazar günü hepsinin yetkisi bitmiş olacak. Bir kuş tedirginliği var üzerimde adeta, Rizeli’ ye verdiğim söz ve tahahhutleri yapabilecek miyim,omuzumda bunun sorumluluğu ağır bir biçimde duruyor. İnanıyorum Rizeli bizi milletvekili olarak seçti. Buna en çok AKP’ ye oy veren seçmen sevindi. Nedeni şuydukendilerini ifade edebilecek en çok onlarda bulmuştur. Rize için onların da haklarını savunan vekil olacağım. Bir arkadaşınız bir yıl içinde AKP’ ye katılacak diye bir espri yaptı. Bende bunu şöyle soyluyorum. Doğru da küçük bir imla hatası var. Ben bir yıl içinde AKP ye oy veren seçmenlerin tamamını ben kazanacağım” dedi.

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, “Rekabetimizin başından sonuna kadar Sayın Erdoğan’a değil, Rize’ nin verilmeyen haklarına olduğunu uzun zamandır tekrarlıyorum. Bu günde onu rakamlarla size vermek istiyorum. Çaykur yaklaşık 600 bin ton yaş çay alıyor. Bir o kadar da özel sektörün aldığı çay var. Bir kilogram da 3.7 lira fazla verilmek üzere yılda Rize’ ye 5 milyar lira fazla para girmesini teklif ediyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yarışım budur. Bu iddianın arkasında Rizeli olarak Erdoğan değil Dersim’ li kemal Kılıçdaroğlu var. Pazar sabahı kemal Kılıçdaroğlu’ na benim neznimde bütün Rizelilerden ve Türkiye’ den oy istiyorum. Çünkü Rzieli bunu hak ediyor. Çünkü Çaykur’ un çalışanları uzun zamandır dillendirilmeyen kadrolarını almaya hak kazandı, verdiğim sözü tutacağım, onların kadrolarını da vereceğim. Rize’ nin bir turizm şehri olduğunu bir tarım şehriolduğunu, hayvancılık şehri olduğunu söylüyordum. Rizeli bana bu yetkiyi kendisinin sorunlarını daha çok söylemem için, parlamento kürsüsünde dillendirmem için bana bu mazbatayı hediye etti. Şimdi borcum var Rizeli’ ye, bu söylediklerimi yapacağım ama bu son 2 günde Rizeli’ den istediğim şey bize sahip çıkmasıdır. Pazar günü yapılacak seçimden sonra ben Rizelinin yüzünü güldüreceğim. Dört saat boyunca program yaparak sabır ile sınırlarımızı zorlayan Kemal Kılıçdaroğlu’ nun Babalar televizyonundaki yaptığı programı izlemenizi isterim. Türkiye’ deki değişimi oradan görebilir, anlayabilirsiniz. Yani biz Türkiye’ nin her hangi bir yerinde ihtiyaçları olan şeyleri ortaklarımızla, yol arkadaşlarımızla hazırladık. Türkiye’ yi rahata ve huzura kavuşturacağız. Hala bizim için montajlarla terör örgütleriyle ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Ama bu yalanlara artık kimse inanmıyor. Rizeli iline girecek olan 5 milyar lirayı oylayacak. Ya bu parayı Rizeli almıyoruz diyecek ya da 5 milyar lirayı Kemal Kılıçdaroğlu ile alalım diyecek. Takdir ve tercih elbette Rizelinin dir. Ben bizi seçeceklerine, bizi Türkiye için görevlendireceklerine inanıyorum” dedi.
CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı çay kanunuyla ilgili olarak, “Elbette söylediklerimizin yasalar ile taçlandırılması mümkündür. Seçim beyannamelerimizin de içinde yaş çay kanunu çıkartacağımız ve bu çaykanunu içinde Çaykur’ un özelleştirme ile ilgili tehditlerinin kalkacağı, varlık fonundan çıkartılacağı ve özellikle çalışanların, üreticilerin, yaş çay alım bedelinin kanun ile belirlendiği, o kanunun üreticiler, çalışanlar ve bütün toplumun katmanlarıyla birlikte hazırlanmış demokratik bir çay kanunu olacağını şimdiden söyleyebilirim. Onlar teklif ettikleri çay kanununu gördükleri tepki yüzünden geri çektiler. Bizde hazırladığımız cay kanununu müjde gibi getireceğiz” dedi

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş