O BİZE RİZELİYİM DEMENİN GURURUNU YAŞATTI BİZEDE VEFAMIZI GÖSTERELİM

RİZE, ARTVİN VE TRABZON BAŞTA OLMAK ÜZERE KAMPANYAYA BÜYÜK DESTEK VAR Rize’nin Pazar ilçesine bağlı Yeşilköy’de yapılmakta olan havaalanına kısa bir süre önce aramızdan ayrılan ve her dönem milletvekilliğine adaylığını..

O BİZE RİZELİYİM DEMENİN GURURUNU YAŞATTI BİZEDE VEFAMIZI GÖSTERELİM
Son Güncelleme: Bu Haber 404 views Whatsapp

RİZE, ARTVİN VE TRABZON BAŞTA OLMAK ÜZERE KAMPANYAYA BÜYÜK DESTEK VAR

Rize’nin Pazar ilçesine bağlı Yeşilköy’de yapılmakta olan havaalanına kısa bir süre önce aramızdan ayrılan ve her dönem milletvekilliğine adaylığını memleketinden koyan Eski Başbakan Ahmet Mesut Yılmaz’ın isminin verilmesi yönünde talepler çığ gibi büyüyor. Yılmaz’ın memleketi Çayeli’nin Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi yaptığı açıklama da “Rizeliye Rizeli olma duygusunu bize yaşatan Merhum Ahmet Mesut Yılmaz’ın isminin havaalanına çok yakışacağını dile getirdi. Artvin Eski Milletvekili Süleyman Hatinoğlu ise “Rize’nin evladı Merhum Ahmet Mesut Yılmaz’ın isminin verilmesini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Eski bir Artvin Milletvekili Süleyman Hatinoğlu olarak bölge halkımız adına yüce makamınızdan arz ve talep ederim” şeklinde açıklama yaptı. Uzun yıllar Yılmaz’ın yanında görev yapan Melahat Benli ise “ülkesinin çıkarlarını her şeyden üstün gören değerli bir insan Merhum Başbakanımız Sayın Ahmet Mesut Yılmaz’ın Rize Pazar’da yapımı devam eden havaalanına verilmesini bende tüm hemşerileri gibi istiyorum” dedi. Ayrıca Gazeteci Sabri Aslışen, Rize Eski Milletvekili Avni Kabaoğlu, 20. Ve 22. Dönem İstanbul Milletvekili Ahmet Güryüz Ketenci,  Sanatçı Abidin ve yine Sanatçı Adnan Yılmaz (Kont Adnan) yaptıkları açıklamalarla kampanyaya destek verdiler.

ARTVİN ESKİ MİLLETVEKİLİ OLARAK ARZ VE TALEP EDERİM

Süleyman Hatinoğlu (Artvin Eski Milletvekili): Rize Artvin havaalanını yaptıranlara ve yapanlara minnet ve şükranlarımı iletmek isterim. Bitmek üzere olan bu havaalanına geçmişte bölgemize ve ülkemize büyük hizmetleri olan birçok hükümetlerde bakanlıklar ve başbakanlık yapan Rize’nin evladı Merhum Ahmet Mesut Yılmaz’ın isminin verilmesini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Eski bir Artvin Milletvekili Süleyman Hatinoğlu olarak bölge halkımız adına yüce makamınızdan arz ve talep ederim. Saygılarımla.

MEMLEKETİ VE ÜLKESİ İÇİN ÇALIŞMIŞ DEĞERLİ ŞAHSİYET

Sabri Aslışen (Gazeteci): Otuz yıllık gazetecilik meslek hayatımda çok sayıda devlet adamı ve siyasetçi tanıma fırsatı buldum. 30 Kasım 2020 tarihinde aramızdan ayrılan iyi bir siyasetçi ve aynı zamanda iyi bir devlet adamı olan hemşerimiz Ahmet Mesut Yılmaz ile gerek bakanlığı ve gerekse başbakanlığı döneminde başta turizm olmak üzere kendisiyle çalışma imkânı buldum. Memleketi ve ülkesi için çalışmış bu değerli şahsiyetin adının yaşatılması için yapımı devam eden Rize Artvin Havaalanına isminin verilmesinin uygun olacağını düşünüyorum. Sanıyorum ki bütün hemşerileri de aynı fikirdedir.

BU İSTEK ARTVİNLİ VE RİZELİ HEMŞERİLERİMİN ORTAK İSTEĞİDİR

Avni Kabaoğlu (Rize Eski Milletvekili): Ahmet Mesut Yılmaz Rize’mizin yetiştirdiği en büyük politikacılardan biridir. Anavatan Partisi kurucularındandı. Bu memlekete bakan ve başbakan olarak çok büyük hizmetler oldu. Bu hizmetleri yaparken Rize Milletvekili olarak yanındaydım. Ahmet Mesut Yılmaz ülkemize ve bölgemize güzel fikirler vereceği zamanlarda amansız hastalığa yakalandı ve aramızdan ayrıldı. Cenaze namazına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan iştirak etti. Namazını kıldı. Dualarını yaptı. Tabutuna omuz verdi. Yakışanı yaptı. Ben Rize Eski Milletvekili olarak Cumhurbaşkanımızdan isteğim Rize Pazar’da yapılmakta olan havaalanının isminin Ahmet Mesut Yılmaz olarak verilmesidir. Bu isteğim Artvinli ve Rizeli hemşerilerimizin ortak isteğidir.

İLGİLİLERE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYOR, GÜZEL HABERLERİNİ BEKLİYORUM

Melahat Benli (Ahmet Mesut Yılmaz’ın TBMM’de Asistanı): Kendisini tanımaktan ve birlikte çalışmaktan büyük onur duyduğum, her zaman adil, ülkesinin çıkarlarını her şeyden üstün gören, hiç bir zaman kişi, bölge ve siyasi ayrım yapmadan hizmet etmeye gayret eden değerli bir insandı. Merhum Başbakanımız Sayın Ahmet Mesut Yılmaz’ın Rize Pazar’da yapımı devam eden havaalanına verilmesini bende tüm hemşerileri gibi istiyorum. İlgililere şimdiden ve güzel haberlerini bekliyorum.

ÇOK ŞIK VE YAKIŞIR BİR DAVRANIŞ OLUR

Ahmet Güryüz Ketenci (20. Ve 22. Dönem İstanbul Milletvekili): Ahmet Mesut Yılmaz’ın başbakanlık yaptığı dönemde İstanbul Milletvekiliydim.  Doğu Karadeniz’e, özellikle Rize ve Artvin’e yaptığı hizmetleri yakından takip etmiş birisiyim. Seçkin ve yurtsever bir politikacı olan Ahmet Mesut Yılmaz’ın isminin yapılmakta olan havaalanına verilmesi çok şık ve yakışır bir davranış olur.

RİZE İÇİN KARADENİZ İÇİN ÇOK İŞLER YAPTI

Abidin Yerebakan (Sanatçı): Devlet adamı olmak çok kolay bir şey değil. Biz Rize olarak çok iyi bir devlet adamı çıkardık. Bir çok devlet adamı çıkardık ama bir tanesi Rize için, Karadeniz için çok önemli işler yaptı. Yakın bir zamanda hakka yürüdü. Allah gani rahmet eylesin. Ben isterim ki Rize Artvin havaalanının ismi Ahmet Mesut Yılmaz olsun. Umarım öyle olur. Bizde onun ismini yaşatmış oluruz.

O HAVAALANINA YAKIŞAN İSİM AHMET MESUT YILMAZ’DIR

Adnan Yılmaz (Sanatçı): Üç dönem başbakanlık yapan Merhum Ahmet Mesut Yılmaz’ı saygı, sevgi ve rahmetle yâd ediyorum. Rize ve Artvin arasında yapılmakta olan havaalanının isminin Ahmet Mesut Yılmaz Havaalanı olmasını canı gönülden isterim. Oraya yakışan da olur. Her dönem milletvekilliğine adaylığını memleketin koyan, milliyetçi, sempatik, sevilen bir başbakanımızdı. Allah rahmet eylesin.

O BİZE RİZELİYİM DEMENİN GURURUNU YAŞATTI

İsmail Hakki Çiftçi (Çayeli Belediye Başkanı): İlimiz çok değerli insanlar yetiştirdi. Hepsi çok değerlidir. Ama bunlardan bir tanesi var ki yakın zamanda ebediyete intikal etti. Rizeliye Rizeli olma duygusunu ilk o yaşattı. Rizeli olma heyecanını, Rizeli olma kimliğini onunla adeta gördük. Hatta çok yerlerde seyahat ederken, ben Rizeliyim demenin gururunu bize yaşattı. Dolayısıyla yapılacak olan bu havaalanında Merhum Ahmet Mesut Yılmaz’ın ismi çok yakışacak. Bizi Rize kimliğiyle uçuran bu değerli hemşerimizi çok anlamlı bir uygulama ile hatırlamış olacağız. İnşallah öyle olur. Umut ve temenni ediyoruz. Bu konuda karar vereceklerden bunu rica ediyoruz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş