MUHTEŞEM GEÇENİN ARDINDAN

MUHTEŞEM GEÇENİN ARDINDAN           Ülkemizde Teknoloji hızla gelişiyor, bu hızlı değişim birçok sektörü olduğu gibi, görsel ve yazılı basını da etkileyerek değişikliğe gidilmesini zorunlu hale getiriyor…

MUHTEŞEM GEÇENİN ARDINDAN
Son Güncelleme: Bu Haber 340 views Whatsapp
MUHTEŞEM GEÇENİN ARDINDAN
          Ülkemizde Teknoloji hızla gelişiyor, bu hızlı değişim birçok sektörü olduğu gibi, görsel ve yazılı basını da etkileyerek değişikliğe gidilmesini zorunlu hale getiriyor. Bu değişimden en çok etkilenen sektörlerden biri de, medya/iletişim, basın sektörüdür.
      İnternet teknolojisinin sağladığı imkânlar, geleneksel medyayı (yazılı ve görsel)basını alt üst etmiş durumda. İnternet medya dediğimiz medya (internet haberciliği- fecebook- tweter) geleneksel yazılı ve görsel medyayı geride bırakmış, artık sosyal medya belirleyici bakımından kamuoyu etkileme bakımından ilk sırada oturmuş durumdadır.       Yazılı ve görsel basın, İnternet medyasıyla yarışamayacak durumda olduklarından için Rize’deki yerel TV ler ve yazılı basın yanı Gazetelerin hepsi artı olarak internet üzerinden de haberciliğe de geçmişlerdir. .
            Yani ,,,,,İnternet gazeteciliği, internet haber sitelerini popüler hale getirdiği için, artık yazılı basının eski popülerliğini yitirmiştir. O nedenle günümüz dünyasında ve RİZE basınında hizmeti yürütenlerin de çeşitliliği artmıştır.  Artık Rize medyası‘ da Yurttaş gazeteciliği’ denilen kavramda iletişim kavramları içinde yerini almış durumdadır. Bu bağlamda, Günümüzde fotoğraf çekebilen, eli kalem tutan herkes bir muhabir pozisyonundadır…  Bir yurttaşın kendi sosyal medya hesabında yazıp paylaştığı bir haber usta gazetecilerden çok daha fazla ilgi gördüğünü görüyoruz. Bu durum artık medyada eski-yeni, usta-acemi ayrımını ortadan kaldırmış durumdadır.
      .
                   ÜLKEMİZDE VE İLİMİZDE HAL BÖYLE İKEN……..
            Eski kafalara, Kendilerini yeni teknolojiyle yenileyemeyenlere, kır saçlılara, bıyıkları sarkık olanlara, güç gösterisinde bulunup ben Rize’nin en büyüğü, en güçlüsü olduğunu iddia edenlere yine bir EYYYYYY diyecegimmmmmmm.

            Geçtığımız gün,53 Gazeteciler cemiyeti, Başkan Mustafa BAYRAK ve yönetimi kıskanılacak kıskandırılacak muhteşem bir gece düzenleyerek İlimizim bu konudaki eksikliğine merhem oldu, Gönülden dilerim ki :Bu ve bu gibi etkinliklerin artarak devam ettirilerek hiçbir site imtiyaz sahibini, gazeteciyi, acemi ve çaylak gazetecileri köşe yazarlarını ötelemeden ( içine alan) geniş katılımlı geceler düzenlenir.   

             Bu geceyi takıp ettiğim kadarı ile muhteşem geceye damgasını vuran eleştirisel bakılmasını sağlayan yine Cemiyet başkanı Sayın Mustafa BAYRAK in konuşmaları olmuştur. İnternet haber sitelerine atıfta bulunarak ilimizde isim vermeden en çok okunan haber sitelerine göndermelerde bulundu.  Başkan BAYRAK’ a günümüz iletişim medya sektörüne kendisini adap de etmesini yenileyerek 
 Önüne bakmasını tavsiye ederim. Yukarda izah ettiğim gibi, teknolojik medyaya uyamayanlar kendini yenileyemeyenler ortadan silinecekler. Bu bağlamda bu geceye davet edilen veya unutulan medya mensuplarına bakıldığın da Sayın Başkana bir iki eleştirim olacak, bu cağda belli bir oluşum içinde olmakla veya olmak istemekle Medyayı kontrol altına alamazsınız. Kafasının arka planında bir oluşum yapma peşinde olanlar en çok okunan en çok takıp edilen Haber site sahiplerini veya köşe yazarlarını yok sayamaz. Sayın BAYRAK bu sektörün belli isimlerini üye yaparak ben güçlüyüm ben medyayı belirleyen gücüm düşünmemelisiniz. Bu camiayı birleştirici adımlar atmalısınız. Bakınız başkan artık medya mensupları arasındaki kın nefret artık basın toplantılarında yansımaya başladı lütfen dilinize dikkat ediniz. Gecede, akla kalan eleştirisel bakılmasına neden olan bu söylemleridir. Evet kavgalı mahkemelik odluğu bir başka cemiyetin Başkan yardımcısına ödül vererek buzları eritti, bir başka cemiyet üyesi üyesi, kendi kurucu üyesi olduğu YEŞİLAY‘ gibi hassas kuruluşun yemeğine gitmeyip bu geceyi katılması bu geceyi ne denli önemsediği nin bir göstergesi idi. (Tabi ne derece doğru)  
             Benimde bu geceyi muhteşem deyip taktır edip eleştirdiğim konular olduğu gibi bazı basın Mensubu arkadaşların da eleştirmesine cevap veren Cemiyet Başkanı Sayın Mustafa BAYRAK in Çok ağır ifadelerde bulunması kabul edilir değildir. Âdeta geceye katılmayanlara söylenmiş bir söylem olarak algılandı kı dananın kuyruğu oradan koptu. Sayın Başkan sen gazetecilerin duayenlerinden sin eleştirisel bakışlara neden tahammülün yok? Gece de yaptığın ve bütün internet habercilerini yok sayan konuşmana bu ilin en çok okunan internet sahip ve köşe yazarları karşılık verdimi? Derdin üyelerini konserlide edip sahiplenmek güç gösterişi mi. Olmadı Başkan olmadı sen duayensin yakışmadı sana.
                  RTE ÜNİVERSİTESİ SORUMLUSU…….
               Bir çift sözümde Recep Tayyip ERDOGAN üniversitesi sorumlusu Hüseyin KARAMAN’ a, Sayın sorumlu Başkan BAYRAK şahsi sosyal sitesinden çok ağır kabul edilemez sert ifadeler kullanarak kendisine ve geceye eleştiride bulunanlara ifadeler kullanabilir, bu camia dün kavgalı iken mahkemelik olsalar dahi bugün barışıp ödül vererek ödüllendirdiği bir camia, sen nasıl olurda o kadar ağır ifadelerin kullanıldığı bir yazının altına beğeni atarsın. Sen bu ülkenin Reisi Cumhurunun ismini taşıyan bir ilim yuvasının REKTORUSUN. Artık üniversitenin mütevelli heyetini göreve çağırıyorum. Bu ilde kedi kopek makro kedisi insan olarak yok varsa KAHRAMAN a sorun kim veya hangi insanlar. Bu ilin göz bebeği ÜNİVERSİTEMİZ zarar görmesin , Üniversitenin sorumlusunun yaptığı hataları uygulamaları eleştirisel bakmadım beni takıp edenlerden bu konuda çok eleştiri aldım okurlarımla ters duştum ama artık yeter, sayın mütevelli heyeti artık ayağa kalkın. SAYGILARIMLA. Bayram Arif TURAN 
         

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş