MÜFTÜ ÇAKMAKÇI, HEDEFİMİZ İHTİYAÇ OLAN HER YERE 4-6 YAŞ KURAN KURSU AÇMAK

MÜFTÜ ÇAKMAKÇI, HEDEFİMİZ İHTİYAÇ OLAN HER YERE 4-6 YAŞ KURAN KURSU AÇMAK Rize’de faaliyet gösteren 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları hakkında açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Naci Çakmakçı, “Hedefimiz ihtiyaç duyulan..

Son Güncelleme: Bu Haber 193 views Whatsapp

MÜFTÜ ÇAKMAKÇI, HEDEFİMİZ İHTİYAÇ OLAN HER YERE 4-6 YAŞ KURAN KURSU AÇMAK

Rize’de faaliyet gösteren 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları hakkında açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Naci Çakmakçı, “Hedefimiz ihtiyaç duyulan her yere 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu açarak halkımızın hizmetine sunmaktır.” dedi.

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2013-2014 eğitim-öğretim yılında pilot olarak uygulamaya koyulan ve kısa sürede ülke geneline yayılan 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları, Rize’nin yükselen değeri olmaya devam ediyor.

Rize İl Müftülüğü koordinesindeki Kur’an kurslarında, çocuk gelişimi alanında belge ve sertifika sahibi olan, alanında uzman Kur’an kursu öğreticileri tarafından sevgi, saygı, merhamet, yardımlaşma, paylaşma, dayanışma ve hoşgörü gibi başlıklar altında değerler eğitimi veriliyor.

İl genelinde devam eden 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu eğitimlerine dair açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Naci Çakmakçı, eğitimlerin arzulanan seviyede sürdüğünü, öğrencilerin ve velilerinin kurslardan oldukça memnun kaldıklarını ifade etti.

“Halkımız bu eğitim yuvalarına çok değer veriyor”

4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarının, çocukların İslam inancı ve ahlakıyla erken yaşlarda tanışması bakımından çok anlamlı olduğunu dile getiren Müftü Çakmakçı, “Halkımız bu eğitim yuvalarına çok değer veriyor, ilgi gösteriyor, adeta gözü gibi bakıyor. O halde bizlere düşen de verilen bu değeri daha da değerli kılma adına yavrularımızı en güzel şekilde yetiştirmektir.” dedi.

“Rize’de 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında bin 585 öğrenci eğitim görüyor”

4-6 yaş grubu çocuklara yönelik eğitim-öğretim faaliyetlerinin ülke genelinde olduğu gibi Rize’de de aralıksız sürdüğünü ifade eden Müftü Çakmakçı, “İlimiz genelinde 4-6 yaş grubu öğrencilere yönelik 101 sınıfta bin 585 öğrencimiz eğitim öğretime devam ediyor. Ülke genelinde Rize’yi nüfusa oranla birinci sıraya taşıyan bu durum bizim için gurur ve mutluluk kaynağıdır. Çocuklarımızı eğiten hoca hanımlar onlara hem hocalık hem annelik yapıyorlar. Anne şefkatiyle onlara yaklaşıyorlar. İstiyoruz ki geleceğin mimarı çocuklarımız Rabbini, Peygamberlerini bilsinler, vatan, bayrak, ezan sevgisini, büyüklere saygı göstermeyi, küçükleri sevmeyi, komşuluk ilişkilerini öğrensinler. Tek gayemiz budur.” ifadelerini kullandı.

“Hedefimiz ihtiyaç duyulan her yere 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu açarak halkımızın hizmetine sunmaktır”

Müftü Çakmakçı, “Vatandaşlarımızın büyük arzu ve talebi ile 2013 yılından bu yana yaklaşık 9 yıldır yaptığımız 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları eğitimi gittikçe ivme kazanıyor. Bu da sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (sas) bizlere göstermiş olduğu hedefle çalışmalarımızın daha da ilerlemesine vesile oluyor. ‘Çocuklarınız 7 yaşına gelinceye kadar onlara temel dini bilgileri öğretiniz’ Hadis-i Şerifinden yola çıkarak Peygamberimizin tavsiyesine göre çocuklarımıza eğitim veriyoruz. Hiçbir mahallemiz, öğrenci sayısı yeterli olan hiçbir köyümüz 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarımızdan mahrum kalmasın diye var gücümüzle çalışıyoruz. Hayırseverlerimizin destek ve katkılarıyla Rize’de son zamanlarda Kendirli Beldemiz ile Akpınar ve Anbarlık köylerimizde birer kurs açarak eğitim-öğretime başladık. Hedefimiz ihtiyaç duyulan her yere 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu açarak halkımızın hizmetine sunmaktır.” diye konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş