MHP İL BAŞKANI İHSAN ALKAN’DAN HAVALİMANI AÇIKLAMASI

MHP İL BAŞKANI İHSAN ALKAN’DAN HAVALİMANI AÇIKLAMASI ‘’RİZE-ARTVİN HAVALİMANI ÖNEMLİ BİR BOŞLUĞU DOLDURMUŞTUR’’ İSMET KÖSOĞLU RİZE-MHP İl Başkanı İhsan Alkan Rize-Artvin Havalimanı bugüne kadar önemli bir boşluğu doldurmuştur dedi. Son..

MHP İL BAŞKANI İHSAN ALKAN’DAN HAVALİMANI AÇIKLAMASI
Son Güncelleme: Bu Haber 294 views Whatsapp

MHP İL BAŞKANI İHSAN ALKAN’DAN HAVALİMANI AÇIKLAMASI

‘’RİZE-ARTVİN HAVALİMANI ÖNEMLİ BİR BOŞLUĞU DOLDURMUŞTUR’’

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-MHP İl Başkanı İhsan Alkan Rize-Artvin Havalimanı bugüne kadar önemli bir boşluğu doldurmuştur dedi.

Son günlerde yerel bölge basınında Havalimanı hakkında çıkan olumsuz haberler hakkında suskunluğunu bozan MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan sosyal medya sayfasında bir açıklamada bulundu. Alkan açıklamasında’ ’Rize-Artvin Havalimanı hakkında 14 Mayıs 2022 tarihinde Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sn. İlham Aliyev’in katılımlarıyla hizmete sunulan Rize-Artvin Havalimanı; açıldığı günden bugüne kadar oluşturduğu potansiyelle bölgemizde önemli bir açığı kapatmıştır.

10 aylık süreçte yüz binlerce yolcu kapasitesiyle bölgemize artı değer katan Rize-Artvin Havalimanı’nın birtakım odaklar tarafından engelleme ve ön kesme girişimleri ile karşı karşıya olduğunu üzülerek görmekteyiz. Rize-Artvin Havalimanı’nda sefer sayılarının azlığı nedeniyle vatandaşlarımız mağdur bırakılmaktadır. Talep olmasına rağmen hala sefer sayılarının arttırılmaması bizleri düşündürmektedir. Özellikle yaz aylarında havayolu firmalarının ek sefer taleplerine Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından olumlu yanıt verilmemesi izaha muhtaç bir konudur.

Öte yandan Artvinli vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı Bursa’ya ve birçok ile direkt uçuşun bulunmaması ve bu konuda bir adımın atılmaması bahsettiğimiz ön kesme girişimlerinin bir neticesi olarak karşımızda durmaktadır. Söz konusu bütün bu gerekçeler neticesinde ortaya çıkan tablo komşu şehrimiz Trabzon basınında taraflı haberlerin yer almasına neden olmaktadır. Bu durum bizi derinden üzmekle beraber şehrimize bir operasyonun gerçekleştirildiği izlenimini vermektedir.

Yetkilileri, saydığım ve sayamadığım birçok mağduriyetin giderilmesi noktasında kararlı durmaya davet ediyorum. Bölge insanımızın yıllarca hayalini kurduğu ve Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın memleket sevgisinin sonucunda açılan Rize-Artvin Havalimanı, bir takım odakların insiyatifine bırakılamaz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı beyan ediyor, tüm vatandaşlarımızı şehrimizin geleceği için duyarlı olmaya davet ediyorum’’ dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş