’’MEMUR VE EMEKLİLERE OCAK AYINDA EN AZ YÜZDE 54 ZAM YAPILMALIDIR’’

TÜRK KAMU SEN RİZE TEMSİLCİSİ MURAT KÖSEOĞLU’’MEMUR VE EMEKLİLERE OCAK AYINDA EN AZ YÜZDE 54 ZAM YAPILMALIDIR’’ İSMET KÖSOĞLU RİZE-Türkiye Kamu Sen Rize İl Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Rize..

Son Güncelleme: Bu Haber 259 views Whatsapp

TÜRK KAMU SEN RİZE TEMSİLCİSİ MURAT KÖSEOĞLU’’MEMUR VE EMEKLİLERE OCAK AYINDA EN AZ YÜZDE 54 ZAM YAPILMALIDIR’’

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-Türkiye Kamu Sen Rize İl Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Rize Şube Başkanı Murat Köseoğlu yaptığı açıklamada Memurlara ve emeklilere Ocak ayında en az %54 oranında zam yapılması gerekir dedi.

Türkiye Kamu Sen Rize Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Rize Şube Başkanı Murat Köseoğlu yaptığı açıklamada yaptığı açıklamada şunları söyledi’ ’Türkiye İstatistik Kurumu verilerine dayanılarak Kasım 2022 fiyatlarına göre yapılan araştırmada dört kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 18.594,54 lira olarak hesaplanmış, çalışan tek kişinin yoksulluk sınırı ise 8.554,74 TL olarak belirlenmiştir.

Bilindiği üzere 2022-2023 yıllarını kapsayan toplu sözleşmede zam; 2022 için %5 + %7 2023 için %8 +%6 olacak şekilde sözde yetkili sendika tarafından ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE imzalanmış ve “Toplu sözleşmede bütçeden hakkımızı, refahtan payımızı aldık” açıklamasını yapan sözde yetkili sendikanın genel başkanı memurları yoksulluk sınırında yaşamaya mahkûm etmiştir.

MEMUR MAAŞLARININ NEREDEYSE ASGARİ ÜCRETE EŞİTLENMESİNİN TEK SORUMLUSU SÖZDE YETKİLİ SENDİKADIR

10 yıl önce Ocak 2013 yılında 774 TL olan asgari ücret Ocak 2023 de 8.500 TL olacak. Yani 10 yıl da 10 kat artış gerçekleşecek. Ocak 2013 de 5 yıllık bir memurun net maaşı ortalama 1850 TL iken Aralık 2022 de 5 yıllık bir memurun net maaşı 8.500 TL civarındadır.

Son 10 yılda Memur maaşlarında ki artış oranı asgari ücrette ki artış oranı gibi olsaydı Ocak 2023 de memur, öğretmen, sağlık çalışanı yani kamu çalışanlarının maaşı ortalama en az 18.000 TL – 19.000 TL bandında olmalıydı.

Bu tablonun mimarı yıllardır ortalama%3.5 zamlara imza atan, bunları da büyük kazanım olarak yutturmaya çalışan sözde yetkili sendikadır. Bir dönem enflasyon farkından dahi vazgeçen sözde yetkili sendika memurları ve KAMU GÖREVLİLERİ VE EMEKLİLERİN MAAŞINA EKONOMİK GERÇEKLERE GÖRE EK ZAM YAPILMALI, REFAH PAYI VERİLMELİ VE ENFLASYON FARKLARI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş