Meclisinde görüşme yapıldığı sırada 5 Ak partili meclis üyesi salonu terk etti.

Doğalgaz Terkedenler: Ak Partili üyeler İlçeye doğalgaz arzı için yapılacak revizyon imar planı ile ilgili Çayeli Belediye Meclisinde görüşme yapıldığı sırada 5 Ak partili meclis üyesi salonu terk etti. Belediye..

Meclisinde görüşme yapıldığı sırada 5 Ak partili meclis üyesi salonu terk etti.
Son Güncelleme: Bu Haber 200 views Whatsapp

Doğalgaz Terkedenler: Ak Partili üyeler
İlçeye doğalgaz arzı için yapılacak revizyon imar planı ile ilgili Çayeli Belediye Meclisinde görüşme yapıldığı sırada 5 Ak partili meclis üyesi salonu terk etti. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi ‘Bizim kavgamızdan CHP faydalanıyor. Demek ki dolaylı yoldan CHP’ye çalışıyorlar’ dedi.
HABER:ARZU ERBAŞ
Çayeli Belediye meclisi gündemdeki maddeleri görüşmek üzere 6 MHP’li, 9 üyesi olan Ak Parti’den 5 meclis üyesinin katılımı ile Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi başkanlığında toplandı. İlçeye doğalgaz arzı için yapılacak revizyon imar planı ile ilgili Ak Parti komisyonun raporu okunurken salonda bulunan 5 Ak Partili meclis üyesi salonu terk etti. Başkan İsmail Hakkı Çiftçi yaşanan durum karşısında ilgili gündem maddesini MHP’li üyeleri ile meclisten geçirmek yerine oturumu Cuma gününe erteledi.
‘DEMEK Kİ DOLAYLI YOLDAN CHP’YE ÇALIŞIYORLAR’
Çayeli Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı olarak verilen meclis toplantısında yaşanan bu durumla ilgili açıklama yapan Başkan İsmail Hakkı Çiftçi ‘istedikleri gibi imar planı düzenlemesini parça parça meclise getiridk ancak yaşanan durum ortada’ dedi. Başkan Çiftçi “Çayeli belediyesi Çayeli halkı için el kaldırması gereken arkadaşlarımız salonu terk ettiler, oylamaya katılmayacaklar. Burada takdir Çayeli halkına ait. Onlar istiyorlar ki biz sinirlenelim, bağıralım, çağıralım, hakaret edelim, birileri de bundan nemalansın. Bizim kavgamızdan CHP faydalanıyor. Kimin faydalandığı ortada, Cumhur ittifakının kavgasından kim sebeplenir, CHP sebeplenir. Demek ki dolaylı yoldan CHP’ye çalışıyorlar. Bir milletvekilini de CHP’ye kaptırmalarından veya ona tepsiyle sunmalarından anlıyoruz. Ama sonra ‘ aman ha MHP’ye oy vermeyin CHP’ye verilmiş gibi sayılır’ diyeceksin. Vatandaş bu iki parti bir ittifakta kendi içinde uzlaşamaz, anlaşamaz, kendi içerisinde sürekli kavga eder görürse ne yapar, ‘ikiniz de gidin gelsin burayı CHP yönetsin’ der. Bu da vatandaşın takdiri tabi biz de buna bir şey diyemeyiz” dedi.
‘CUMHUR İTTİFAKI’NIN BİRLİK BERABERLİĞİ İÇERİSİNDE HİZMET EDELİM ‘
Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi “Bizim en son teklifimiz revizyon imar planını parça parça getirelim, bizim derdimiz üzüm yemek. Mevcut planla ilgili sorunları bir kenara koyalım, mükemmel bir planımız var ama bir ihtiyaç doğdu. Çayeli’nde mevcut planlı alanların yüzde seksenine doğalgaz geldi. Şimdi plansız alanlara doğalgazla ilgili çalışma yapılacak. Meclise getirdik ancak durum ortada. Cuma günü saat 10.00’da 2. bileşimi yapmak üzere meclis ara veriyoruz. Gönül arzu ederki Cumhur İttifakı’nın birlik beraberliği içerisinde ilçemize hizmet edelim. Ama sonuçta siyaset yapıyoruz, herkes kendine göre bir plan yapıyor. Önümüzdeki süreçte seçim var, seçime göre kendini hazırlıyor. Biz de durumu milletin takdirine bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.