MEBİZ ÇALIŞTAYI İLE RİZE’NİN EĞİTİMDE Kİ YENİ YOL HARİTASI BELİRLENECEK.

MEBİZ ÇALIŞTAYI İLE RİZE’NİN EĞİTİMDE Kİ YENİ YOL HARİTASI BELİRLENECEK. Rize’de eğitimin yeniden planlanacağı, eksiklerin belirlenip, yol haritasının yeniden oluşturulacağı Birleştiren ve Bizleştiren eğitim Hareketi (MEBİZ )Çalıştayı başladı HABER: Çiğdem..

MEBİZ ÇALIŞTAYI İLE RİZE’NİN EĞİTİMDE Kİ YENİ YOL HARİTASI BELİRLENECEK.
Son Güncelleme: Bu Haber 130 views Whatsapp

MEBİZ ÇALIŞTAYI İLE RİZE’NİN EĞİTİMDE Kİ YENİ YOL HARİTASI BELİRLENECEK. Rize’de eğitimin yeniden planlanacağı, eksiklerin belirlenip, yol haritasının yeniden oluşturulacağı Birleştiren ve Bizleştiren eğitim Hareketi (MEBİZ )Çalıştayı başladı HABER: Çiğdem Hacıfazlıoğlu. Rize’de eğitim kalitesini artırmak ve verimli bir eğitim modeli geliştirmek üzere çalıştay düzenlendi. Rize’de bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK lar, akademisyenler ve öğretmenlerin 6 ayrı başlık altında değerlendirmeye alacakları çalıştay da eğitimde ki sorunlara çözüm önerileri ortaya konularak uygulamaya yönelik program belirlenecek. Çalıştayda konuşma yapan Rize Valisi İhsan Selim Baydaş Eğitime dair her meselenin öncelikleri olacağını kaydederek” Bu ezbere söylenmiş bir söz değildir. Ülkeleri kuran güçlü eğitim sisteminden doğar. Önümüzde her türlü problemin temelinde girdiğinizde yetersiz eğitim görünür. Bahane üretecek konumda değiliz. Çözüm mezrasındayız. Vatandaşımız çözüm bekliyor. Burada bulunan herkesin eğitimde çözümün bir parçası olduğunu bilmesini istiyorum. Bu çalıştay sonucu kitap haline getirildikten sonra rafta kalmamalı. Bunu bir çalışma toplantısı olarak, bir çalışma, bir yol haritası belirleme toplantısı olarak değerlendirmemiz lazım. Bu şehrin söz sahibi olan herkesin bu hedefte yer alması gerekir “ dedi RTE Üniversitesi Rektörü Yusuf Yılmaz Bir çoğumuzun farklı deneyimler ve bakış açılarına sahip olduğunu biliyorum. Aramızda ki tecrübeleri, bilgileri ve fikirleri paylaşarak yeni yaklaşımların kapısını birlikte aralayacağız. Birlikte güzel fikirler üretip şehrimiz ve ülkemiz için uygulamaya koyacağız. Şu an burada bulunan herkes geleceği şekillendirecek fikirlere sahip. Bu fikirleri eğitimin güçlenmesi için değerlendireceğiz. şüpheniz olmasın” dedi . Rize İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi yapılacak olan çalıştay ile Rize’ de eğitim kalitesini ve verimini artırmayı hedeflediklerini söyleyerek. “Tüm paydaşlarımızla birlikte eğitimde ki sorunları değerlendirme ve sorunları tespit ederek çözüm önerilerimizi uygulamaya yönelik bir program belirleyeceğiz. 6 ayrı başlık altında masalar oluşturduk. Eğitim sürekli değişiyor, dünyamız sürekli gelişiyor. Bu gelişim içerisinde öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimizin bu gelişimin gerisinde kalmaması için eğitimlerimizle pedagojik anlamda eğitimlerle yön vereceğiz. Akademik anlamda ilimizde sıkıntı olduğumuzu öğrendik. Bu anlamda akademik başarılarla çocuklarımızın nasıl geliştirebileceğimizi değerlendireceğiz. Dünya teknolojide hızla gelişiyor. Bu anlamda çocuklarımızı teknolojiyi en üst seviyede dahil etmek için çalışmalar yürütebileceğimizi değerlendireceğiz. Bütün paydaşlarımızla birlikte belirleyeceğimiz yol haritası Rize’nin projesi olacak. Bu bizim projemiz olacak, ülkemize örnek olacak. “ şeklinde konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş