KRUVAZİYER TURİZMİNİN YENİ GÖZDESİ AMASRA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı; KRUVAZİYER TURİZMİNİN YENİ GÖZDESİ AMASRA 2 BİN 745 RUS TURİST KRUVAZİYER GEMİYLE AMASRA’YA GELDİ AMASRA 4. KRUVAZİYER GEMİSİNİ AĞIRLIYOR Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Batı Karadeniz’in turizmiyle..

KRUVAZİYER TURİZMİNİN YENİ GÖZDESİ AMASRA
Son Güncelleme: Bu Haber 196 views Whatsapp

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı;

KRUVAZİYER TURİZMİNİN YENİ GÖZDESİ AMASRA

2 BİN 745 RUS TURİST KRUVAZİYER GEMİYLE AMASRA’YA GELDİ

AMASRA 4. KRUVAZİYER GEMİSİNİ AĞIRLIYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Batı Karadeniz’in turizmiyle öne çıkan şehirlerinden Amasra’nın dördüncü kruvaziyer gemisini ağırladığını duyurdu ve toplamda 2 bin 745 Rus turistin Amasra’ya geldiğini açıkladı.

Kaynak: UAB Basın Müşavirliği-Haber: Bayram Ali Kavalcı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Liman Yolcu İskelesi ve Yat Limanı” projesi kapsamında Amasra’da kruvaziyer turizminin hızla gelişmeye başladığı kaydedildi. Bu yılın Ağustos ayında ilk kruvaziyer gemisinin limana yanaştığı anımsatılan açıklamada, “Şu ana kadar Amasra Limanı’na Ağustos’ta 1 gemi, Eylül’de 2 ve Ekim’de 1 adet olmak üzere toplamda 4 adet kruvaziyer gemi geldi. ASTORIA GRANDE gemisinde ilk ziyarette 327 kruvaziyer yolcu taşındı. Geminin ikinci ziyaretinde 779, üçüncü ziyaretinde 843 ve Ekim ayında gerçekleştirilen dördüncü ziyaretinde 796 kruvaziyer yolcu Amasra Limanı’nı ziyaret etti” dedi.

RUS TURİSTLERİN TERCİHİ KRUVAZİYER GEMİ

Geminin Rusya’nın Soçi Limanı’ndan hareket ederek önce İstanbul Galataport’a uğradığı, sonra Amasra Limanı’na geldiğine işaret edilen açıklamada, Rus turistlerin tercihinin kruvaziyer turizmi olduğu vurgulandı. Amasra Limanı’ndan ayrılan gemilerin daha sonra ise Sinop Limanı’na gittiği belirtilen açıklamada, toplamda 2 bin 745 kruvaziyer yolcuya ev sahipliği yapan geminin Ekim ayının tamamında 2, Kasım ayında da 3 kez daha sefer yapmasının planlandığı duyuruldu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş