Kopuzlar Vakfı’nın iyilik eli bu kez de Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne dokundu

Kopuzlar Vakfı’nın     iyilik eli bu kez de Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne dokundu Hayır yarışında kendine her zaman görev düştüğü bilinci ile yola çıkan Kopuzlar Vakfı, bu kez..

Son Güncelleme: Bu Haber 229 views Whatsapp

Kopuzlar Vakfı’nın     iyilik eli bu kez de Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne dokundu

Hayır yarışında kendine her zaman görev düştüğü bilinci ile yola çıkan Kopuzlar Vakfı, bu kez de Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin ihtiyacı doğrultusunda ek binalar inşa ederek halkın hizmetine sundu.

Pek çok hastanenin ihtiyaçları doğrultusunda sağlık alanında da fayda sağlamaya çalışan Kopuzlar Vakfı, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin gereksinimi doğrultusunda üç farklı binayı gerek tadilat gerekse inşa ederek vatandaşların kullanımı için hastaneye yardım etti. Bu binalar, Çocuk- Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Acil Polikliniği Binası’nın tadilatı, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinik 2 Ek Hizmet Binası, Kadıköy TRSM (Toplum Ruh Sağlığı Merkezi) faaliyet odası ve yemekhane binasıdır.
Açılışa Kadıköy Kaymakamı Muhittin Pamuk, İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu ve hastane yönetimi ile Ali Kemal Kopuz ve Kopuzlar Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Açılışta Kopuzlar Vakfı Başkanı Ali Kemal Kopuz yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Sağlık sektöründe hizmet etmek herkesin görevidir, bize hizmet edenlerden Allah razı olsun. Onlar, işimiz düştüğünde varını yoğunu ortaya koyarken, biz de o duruma düşmeden varımızı yoğumuzu ortaya koymalıyız. Kaymakamımıza da çok iş düşüyor. İlde ve ilçelerde ne kadar gönüllü çalışacak arkadaşlarımız varsa teşvik etmeliyiz. Her şeyi veren Allah, ona hamd ediyoruz. Kemal müdürümüzle uzun bir geçmişimiz var. Allah, ona da böyle bir görev verdi. Biz de ona yardımcı olmak için gayret içindeyiz. Hepimiz insanlığa hizmet edelim. Cumhurbaşkanımız her zaman şunu söyler, ‘Nereden nereye…’ Rabbimiz bize böyle rolleri verdiyse onun hakkını vermek için çalışan kullarından olalım inşallah.”

Açılışa katılan İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu da kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında şunlara yer verdi:
“Sayın başkanım, değerli çalışma arkadaşlarım, çok değerli akrabalarım, Ali Kemal Kopuz ve hastanenin tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. İstanbul’da özellikle bu alanda ihtiyaç vardır. Burada çalışanlar büyük özveriyle çalışıyorlar. Buradaki hastalar diğerlerine göre daha mağdurlardır. Bu nedenle bu hastalara daha özenle bakmak, dertlerine derman olmak gerekiyor. Bu alanda üniversite hastanelerinin de bu alana daha fazla ilgi göstermelerini diliyoruz. Özellikle çocuklarda daha fazla ilgiye ihtiyaç var. Bu nedenle bu hastaneye destek veren herkese teşekkür ediyorum. Özellikle de burada çalışan herkese teşekkür ediyorum. Bunun yanında benim hem akrabalarım hem de hemşerilerim sessiz sedasız çok önemli işler yapıyorlar. Reklam yapmadan yardım etmek bizim geleneğimizdir. Kopuzlar Vakfı bu konuda benim bile bilmediğim pek çok güzel işe imza atmıştır. Gönülden yaptıkları bu yardımlar için çok teşekkür ediyorum.”

Kadıköy Kaymakamı Muhittin Pamuk da yaptığı konuşmada şu ifadelerde bulundu:
“Son yıllarda sağlık sektöründe hem zihinsel hem de fiziksel açıdan bir devrim yaşandı. Üç kamu hastanemiz var. Kadıköy olarak çok köklü ve iyi hastanelerimiz var. Çok ciddi, kaliteli sağlık hizmeti alıyoruz. Kalitenin daha artırılması noktasında çok güzel hizmetler veriliyor. Bugün burada bunun güzel bir örneğini yaşıyoruz. Bu hizmetin farklı bir yanı da var. Aynı zamanda kamu-vatandaş, vatandaş-sivil toplum örgütlerinin birlikteliği ile bu hizmet gerçekleşti. Bu noktada bu hizmete katkı sunan Kopuzlar Vakfı ve diğer gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum. Allah hayırlarınızı kabul etsin. Kopuzlar Vakfı’nın ve Ekşioğlu ailesinin katkısı çoktur. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu sağlık kuruluşunda hizmet veren bütün personele de gönülden teşekkür ediyorum.”

Her şeyin devletten beklenmemesi gerektiği düşüncesi ile yoluna devam eden Kopuzlar Vakfı, sağlık hizmetlerinde elinden gelenin en iyisini yapma bilincini oluşturmak için örnek olmaya devam etmektedir. Vatandaş olarak herkesin yüklenebileceği bir sorumluluğu vardır. Bu doğrultuda Kopuzlar Vakfı, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesine dahil olmak üzere ek binaları hizmete sunarak yardımlaşmanın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Haber: Yasemin Özçelik

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş