KİZDERELİ YAŞAR BAŞ AMCASININ ŞEHİT OLDUĞUNU BELGELEDİ,

KİZDERELİ YAŞAR BAŞ AMCASININ ŞEHİT OLDUĞUNU BELGELEDİ, ŞEHİT BELGESİ İSTİYOR KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINDAN AMCASININ ŞEHİTLİK BERATINI İSTİYOR İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İkizdere İlçesinin Gürdere Köyünden Yaşar Baş(64)babasının ağabeyi Ömer Baş’ın Genelkurmay kayıtlarında..

KİZDERELİ YAŞAR BAŞ AMCASININ ŞEHİT OLDUĞUNU BELGELEDİ,
Son Güncelleme: Bu Haber 173 views Whatsapp

KİZDERELİ YAŞAR BAŞ AMCASININ ŞEHİT OLDUĞUNU BELGELEDİ, ŞEHİT BELGESİ İSTİYOR

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINDAN AMCASININ ŞEHİTLİK BERATINI İSTİYOR

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İkizdere İlçesinin Gürdere Köyünden Yaşar Baş(64)babasının ağabeyi Ömer Baş’ın Genelkurmay kayıtlarında Şehit görüldüğünü belgeleyerek Kara Kuvvetleri Komutanlığına dilekçe ile başvurarak Şehitlik beratı verilmesini istedi.

Dedesi Ali Başhasanoğlunun Şomon, Ömer, Hüseyin, İzzet ve Hakkı adında dört oğlu bulunduğunu söyleyen Yaşar Baş babam Hakkı en küçük evlattı Kurtuluş Savaşına katılan Amcası Ömer Başhasanoğlu’nun şehitlik beratını istiyorum dedi. Yaşar Baş’’ Millî Savunma Bakanlığı Arşiv Şubesi Müdürlüğünde bulunan Rize Askerlik Şubesi Başkanlığının 8350 numaralı Kütük-Künye defterindeki kayıt ile Zayiat Kayıt Belgesinde amcamın Ankara cihetlerinde asker olduğu,11.Alayın 1.taburunda nefer iken 1317 senesinin Şehr-i Temmuz’un 16.günü NASUHÇALTEPESİNDE vuku bulan muharebede amcamın ŞEHİT olarak vefat ettiği yazılmış. Bana gelen belgeleri Kara Kuvvetleri Komutanlığına gönderdim. Şehitlik beratı veya bir belge verilmesini istiyorum. Amcam bekâr iken şehit olduğu için hakkında bir menfaat veya malını alırım diye bir düşüncem kesinlikle yoktur.

Yeğeni olduğum için gurur duyduğum amcamın devlet tarafından ŞEHİT kabul edilerek belgelenmesini ve belgesinin tarafıma verilmesini istiyorum’’ dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş