KIRIK-DALLIKAVAK NE ZAMAN

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle KIRIK-DALLIKAVAK NE ZAMAN Rize-Erzurum karayolu üzerinde uzun süredir devam eden KIRIK ve DALLIKAVAK Tünelleri yapılıyor. Bu yola Erzurum cenahından baş koyan dostlar her görüşmemizde bize sitemde..

KIRIK-DALLIKAVAK NE ZAMAN
Son Güncelleme: Bu Haber 266 views Whatsapp

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

KIRIK-DALLIKAVAK NE ZAMAN

Rize-Erzurum karayolu üzerinde uzun süredir devam eden KIRIK ve DALLIKAVAK Tünelleri yapılıyor.

Bu yola Erzurum cenahından baş koyan dostlar her görüşmemizde bize sitemde bulunuyor. Sitem sizin Genel Başkan ve Cumhurbaşkanınız var bizim adamımız yok.

Erzurum siyasetçilerinden KIRIK ve DALLIKAVAK Tünelleri konusunda yeterli destek görememenin ezikliğini yaşıyor dostlar.

Ovit 6 yılda tamamlandı onun yarısı kadar olan Kırık niye bitmiyor sitemlerinde çok haklı dadaş dostlarımız.

Bilhassa Tahsin Bayramoğlu dostumun siyaset hizmetinde bulunduğu yıllardan beri amansız takip ve ilgisini hiç kimse unutmamalı. STK olarak ERVAK Başkanı ve usta kalem Ecz. Erdal Güzel ile Gazeteci Üstadım A.Kadir Sabuncuoğlu’nun gayretlerini yakından bilirim. Amansız takipçiliklerine müteşekkirim. Âmâ yeterli mi değil elbette. Erzurum’dan seçilen siyasetçilerinde elini taşın altına sokması lazım.

Ovit Tüneli 14.300 metre ve 6 yılda tamamlandı hizmete açıldı.

7200 metre uzunluğundaki KIRIK 2015 de başladı 7 yıl oldu daha delme işlemi bitmedi.

Erzurum sınırlarında olan fakat yapılmazsa Ovit Tünelinin hiçbir anlamının olmadığı KIRIK Tüneli ihale yapıldığında 2018 yılında tamamlanacaktı. Gecikme, işi bırakma, iş feshi ve yeniden ihale derken iş çok gecikti.

14.300 m.6 yılda bitti,7200 metre 2015 den bu yana tamamlanamadı niye.

Bu ayıptır, beceriksizliktir. Bu ayıp Karayolları Genel Müdürlüğüne yeter. Bu süreçte Binali Yıldırım ile sonrasında atanmış Cahit Turhan, Adil Karaismailoğlu isimli üç Bakanın süreleri bitiyor KIRIK bitmiyor.

Sn. Adil Karaismailoğlu Bakanım, sizden önceki atanmış Bakan Cahit Turhan 9.8.2019 tarihinde İkizdere de yaptığı açıklamada aynen şunları söylemişti’’ trafik yoğunluğunun bulunduğu İyidere-İkizdere ile İkizdere şehir geçişindeki çalışmaların gelecek yıl hizmete açılacağına dikkati çekerek, “Bu neyi kazandıracak? Bu proje ile Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki limanların Doğu Anadolu’ya, Doğu ve Güneydoğu’daki komşularımızın sınır kapılarına daha rahat bir ulaşım sağlamış olacağız. Bölgenin ekonomisine,

kalkınmasına çok önemli katkılar sağlayacak bu projenin devam eden diğer bir önemi yapısı da İspir ile Aşkale arasındaki Kırık Tüneli’dir. Kırık Tüneli’nde yüzde 55’ik bir ilerleme sağlamış bulunuyoruz’’

O atanmış Bakan Cahit Turhan bu açıklamayı 9.8.2019 tarihinde yapmış ve üzerinden 3 yıl geçti ve ne İkizdere Tüneli bitti ne KIRIK Tüneli nede 3100 metrelik DALLIKAVAK Tüneli. Üstelik İkizdere Tüneli 6 aydır stop etmiş.

Bu demektir ki atanmış Ulaştırma Bakanları olarak sözünüzü yerine getirmiyorsanız vatandaşa doğru söylemiyorsunuz.

Rize-Erzurum karayolu hariç bölgede yapılan başka icraatlarınız da şantiyeler devam ediyor. Devam etmesinden yanayız tabi iki ama Rize yollarında niye çalışma yok.

İnsanın aklına başka şeytanlıklar geliyor ama seçim yaklaşıyor o zaman sizi atayan Reise konuyu daha yakından aktaracağız bilginiz olsun.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş