KAZIM KOYUNCU’DEN BU GÜNE MESAJ

*KARADENİZDE DOĞAL AFETLER KÖTÜ NİYET VE YANLIŞ POLİTİKALARIN ESERİDİR Fatih Sultan KAR KAZIM KOYUNCU’DEN BU GÜNE MESAJ *KARADENİZDE DOĞAL AFETLER KÖTÜ NİYET VE YANLIŞ POLİTİKALARIN ESERİDİR Karadeniz’de meydana gelen sel..

KAZIM KOYUNCU’DEN BU GÜNE MESAJ
Son Güncelleme: Bu Haber 440 views Whatsapp
*KARADENİZDE DOĞAL AFETLER KÖTÜ NİYET VE YANLIŞ POLİTİKALARIN ESERİDİR
Fatih Sultan KAR

KAZIM KOYUNCU’DEN BU GÜNE MESAJ

*KARADENİZDE DOĞAL AFETLER KÖTÜ NİYET VE YANLIŞ POLİTİKALARIN ESERİDİR

Karadeniz’de meydana gelen sel felaketinin ardından ‘Şair ceketli çocuk’ lakaplı Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu’nun vefatından kısa bir süre önce (2005 yılında) Fatih Sultan Kar ile yaptığı söyleşi yeniden gündeme geldi. Koyuncu, söyleşi de Karadeniz’deki heyelan ve sel tehlikesinin yıllardır olduğunu vurgulayarak “Sizin kısa vadede kazanacağınız birkaç milyon doların karşılığı milyonlarca insanın geleceği” diyor.

Kastamonu, Samsun, Sinop ve Bartın’da meydana gelen sel felaketinin hasarı çok büyük. Yapılan son açıklamalara göre 27 yurttaş hayatını kaybetti, birçok ev ve iş yeri kullanılamaz duruma geldi. Sel sularında sürüklenen araçlar harap olurken yurttaşlar yardımların yetersiz olduğunu, önlem alınmadığını vurguladı.

MİLYONLARCA İNSANIN GELECEĞİYLE OYNUYORSUNUZ

Sel felaketlerinin görüntüleri sosyal medyada sıkça paylaşılırken Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu’nun verdiği röportaj yeniden gündeme geldi. Koyuncu, Fatih Sultan Kar ile yaptığı söyleşide Karadeniz Bölgesi’nde sel, heyelan gibi doğal afetlerin yıllardır insanları tehdit ettiğini ve hiçbir önlem alınmadığını söylüyor. Koyuncu söyleşide şu ifadeleri kullanıyor: “Heyelanlar oluyor, depremler oluyor bunlar kader mi sanki? Aynı şiddette başka yerde depremler oluyor 2 kişi bayılıyor Türkiye’de 20 bin kişi ölüyor. Heyelanlardan her yıl bir sürü insan ölüyor, toprak yok oluyor. Bu kader değil, bu sizin kötü niyetle, beyinsizlikle yaptığınız çeşitli politikalarla imara açılan yerler dereleri baraj yapma kaygınızdan kaynaklanıyor. Buradan kim ne kadar para kazanabilir? Milyonlarca insanın geleceğiyle oynuyorsunuz. Sizin kısa vadede kazanacağınız birkaç milyon doların karşılığı milyonlarca insanın geleceği. Ve dünyanın ortak mirası deniz, doğa, dereler. Bunlara karşı çıkmak için peygamber, filozof, sanatçı olmaya gerek yok. Türkiye’deki gelenek ‘Her şey devlet için’ hayır efendim devlet benim haklarımı korumak için var!”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş