Karal DEVA Partisi ile Gelecek Partisinin birleşmesinden yana olduklarını kaydetti

Biz Deva Partisi ile Gelecek Partisi’ nin Birleşmesinden Yanayız” Deva Partisi Genel Başkan yardımcısı Hasan Karal, gazetecilerle bir araya gelerek gündemle ilgili açıklama yaptı. Karal DEVA Partisi ile Gelecek Partisinin..

Karal DEVA Partisi ile Gelecek Partisinin birleşmesinden yana olduklarını kaydetti
Son Güncelleme: Bu Haber 212 views Whatsapp

Biz Deva Partisi ile Gelecek Partisi’ nin Birleşmesinden Yanayız”
Deva Partisi Genel Başkan yardımcısı Hasan Karal, gazetecilerle bir araya gelerek gündemle ilgili açıklama yaptı. Karal DEVA Partisi ile Gelecek Partisinin birleşmesinden yana olduklarını kaydetti

İlyas GÜR

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal açıklamasında, “Milletvekili sıfatıyla bundan sonra görevimizi yapacağız. TBMM’ de bir muhalefet partisi milletvekili olarak milletvekili olarak milletimizin bize verdiği demokratik denetimi en layık şekilde kullanmaya çalışacağız. Sadece Rize’ nin projelerini takıp etmeyeceğim. Sinop’ tan Artvin’e kadar birde seçilmiş olduğum İstanbul’ un projelerini takıp edeceğim. Ortalama ayda bir de Rize’ ye geleceğim ve sizlerle olacağım. Rize’nin projelerini takıp edeceğim. Yapılanları takdir edeceğim. Yapılmayanları hem mecliste hem hükümet nezdinde hem de kamuoyu nezdinde dillendirmeye devam edeceğiz. Biz Rize’ nin çocuğuyuz, buradan kopmamız mümkün değil. İstanbul’ dan seçilmiş olsak bile Rize’ nin milletvekiliyiz. Rizeli hemşerilerimin hukukunu her zaman her yerde savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Karal Rize’ den 45 yıl sonra CHP’nin milletvekili çıkarmasının ittifakla olduğunu kaydederek, “Rize’ de 46 yıl sonra CHP bir milletvekili çıkarttı. Bu milletvekilinin çıkartılmasının en büyük gücü millet ittifakının paydaşlarının desteğiyle çıkmıştır. Yoksa 46 yıl üzerine bir milletvekilinin çıkartılması kolay bir iş değil” dedi.

Karal açıklamasında, “Gelecek Partisi, Deva Partisi ve Saadet Partisinin ortak grup kurma fikrinden çekildiğimizi dün duyurduk. Biz mecliste grup kurmayı elbette önemsiyoruz ama esas biz birleşmeyi daha çok önemsiyoruz. Grup kurma birleşmenin doğal sonucunda ortaya çıksın istiyoruz. Burada birleşmeden kastım gelecek partisi ile Deva Partisinin birleşmesidir. Biz Deva Partisiyle Gelecek Partisinin birleşmesinin önünde hiçbir engel görmüyoruz. Bu konuda her iki partinin de yetkililerinin birbirlerine karşı çok samimi duygular olduğunu biliyoruz. Ancak bizim bir şartımız var. Genel başkanımız Ali babacan’ ın başkanlığında bir birleşim olması noktasında kapımızın herkese açık olacağını ifade ettik. Üç partinin mecliste grup oluşturması kendi parti programlarına eksiklik getirebileceğini düşünüyoruz. Partilerin kimliklerinin zayıflayacağını düşünüyoruz. Bu nedenle birleşmeden yanayız. Saadet Partisinin kendine göre bir takım özel durumları var. Gerek parti politikaları açısından gerekse programı açısından, bunu anlayışla karşılıyoruz. Saadet Partisi kendisini doğal olarak Millî Görüşün Türkiye’ deki temsilcisi olarak görüyor. 50 yıllık bir siyasi geçmişe sahip olduğunu söylüyor. Kendi öz kimliğini koruma anlayışına sahip. Bunu saygıyla karşılıyoruz. Gelecek partisi ile Deva Partisi arasında program açısından hem de politikalar açısından bir benzerlik var. Bu iki partinin birleşmesi yönünde gayret gösteriyoruz. Dediğim gibi eş başkanlık, onursal başkanlık bir marka olan Ali babacan genel başkanlığında olmasını istiyoruz” dedi

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş