Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç RTEÜ’de Konferans Verdi

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç RTEÜ’de Konferans Verdi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda, “Ombudsmanlık ve Türkiye’nin 2023 Hedefleri” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı..

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç RTEÜ’de Konferans Verdi
Son Güncelleme: Bu Haber 341 views Whatsapp

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç RTEÜ’de Konferans Verdi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda, “Ombudsmanlık ve Türkiye’nin 2023 Hedefleri” konulu konferans düzenlendi.

Konferansa konuşmacı olarak, Türkiye Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç katıldı.

Kamu Denetçiliği Kurumu tanıtım filminin gösterimi ile başlayan programda, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Bu ülkenin geleceğinin gençler olduğunu ifade eden Rektör Karaman, “2023 ve 2071 hedeflerine siz gençlerimiz sayesinde ulaşacağız. Sizlerin de hedeflerinize ulaşmada bugünkü etkinliğimizden istifade edeceğinizi düşünüyorum.” dedi.

Selamlama konuşmasının ardından Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç “Ombudsmanlık ve Türkiye’nin 2023 Hedefleri” konulu sunumunu yaptı.

Malkoç konuşmasında, Kamu Denetçiliği Kurumunun amaç ve çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Kamu Denetçiliği Kurumu, idare ile insanımız arasında, vatandaş arasında çıkan itilafları mahkemesiz olarak dostane bir şekilde, çözüm üreten, çözüm sağlayan, bir bakıma hakemlik veya arabuluculuk yapan bir kurumdur.” dedi.

Kamu hizmetlerinin kalitesinin artırılmasının en önemli öncelikleri olduğunu ifade eden Malkoç, “Aynı zamanda dünyada standartları belli olan iyi yönetim ilkelerini Türkiye’de geliştirmek ve yerleştirmek, hukukun üstünlüğünü temin etmek, insan haklarının kökleşmesini sağlamak, denetlenebilir, şeffaf ve insan odaklı bir idare oluşturmak da önceliklerimizdendir.” diye konuştu.

Malkoç, Türkiye’nin 2023 hedeflerinden de bahsederek, “2023 hedefimizde en iyi 10 ülke arasına girmek var. İnanmak, başarmanın yarısıdır. Bizim belediyelerimiz, valiliğimiz, liselerimiz, üniversitelerimiz dünyanın en iyileri arasında yer alacak. Bütün sorunları zihinde halletmeliyiz ve inanıp, alın teri dökmeliyiz. İnşallah 2023 hedeflerine ulaşacağız ve Türkiye insan haklarında dünyanın en iyilerinden olacak.” şeklinde konuştu.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Malkoç, “Planlarınıza ve hedeflerinize odaklanarak kendinizi yetiştirin, geliştirin. Sadece sınıf geçmek yetmez zamanınızı iyi kullanın, boş şeyler için harcamayın. Bir yabancı dilin yanında ikinci bir dil daha öğrenin. Kader gayrete aşıktır, çaba gösterip alın teri dökerseniz hedeflerinize ulaşırsınız.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Malkoç, konferansın sonunda öğrencilerden gelen soruları cevapladı.

Programın sonunda, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman günün anısına Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’a Üniversitenin şiltini takdim etti.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş