Kafes Balıkçılığı Rize’de Payını alamıyor

Kafes Balıkçılığı Rize’de Payını alamıyor Abdullah UZUN Rize Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği Mali Genel Kurulu yapıldı. Toplantıda Rize’nin Kafes Balıkçılığından yeterince pay alamadığı dile getirildi. Su Ürünleri Fakültesi Öğretim..

Son Güncelleme: Bu Haber 110 views Whatsapp

Kafes Balıkçılığı Rize’de Payını alamıyor
Abdullah UZUN
Rize Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği Mali Genel Kurulu yapıldı. Toplantıda Rize’nin Kafes Balıkçılığından yeterince pay alamadığı dile getirildi.
Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyelerinde Prof.Dr. Bülent Varep ve Prof.Dr. Fikri Balta’nın da konuşmacı olarak katıldığı Mali Kurul toplantısı Çayeli’nde yapıldı.
Divan Başkanlığını Alaattin Çavuşoğlu, Aydın Kaptan, Mustafa Çamkerten ve Halil Gençlerin yaptığı Rize İç Su Ürünleri Birlik Başkanı Mustafa Memoğlu ve birliğe bağlı 53 üye temsilcilerinin hazır bulunduğu Mali Genel Kurul’da 2022 yılı hesapları ibra edildi. Mali Müşavir Nurettin İnce’nin 2022 yılı çalışmaları hakkında bilgi vermesinin ardından 2023 yılı faaliyet raporu okunarak oylandı. Ardından Başkan Mustafa Memoğlu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Memoğlu, “Her yıl Antalya’da Çalıştay yapılıyor. Bizde birlik olarak katılıyoruz. Orada yaptığım konuşmada “neden Karadeniz’de özellikle Trabzon’da bir kez olsun bu Çalıştay yapılmıyor? Sözlerime olumlu cevap alamdım. Bunu her toplantılarda da gündeme taşıyacağım” dedi.
Birliğe katılan bir üreticinin sorduğu “bu toplantılara devletimizin de bir temsilci göndermesi gerekir. Özellikle Vali yardımcısı gelerek bizlerin sorunlarını dinlemesi uygun olur” sözlerine cevap olarak Memoğlu “bundan sonraki seçimlere değil de, genel kurullara katılımları için davette bulunuruz” diyerek, ”kafes balıkçılığından Rize olarak çok gerilerde kaldıklarını Trabzon ve Artvin kadar denizlerden pay alamadıklarını tek tek nedenleriyle birlikte açıklama yaptı.
TURİZME ENGEL OLUR DİYE KAFES BALIKÇILIĞINA ENGEL ÇIKARIYORLAR
Denizlerden gerekli faydalanamadıklarının altını çizen Başkan Memoğlu, “Derelerden denizlere inmek için dilekçeler verdik. Bize turizme zarar verir diyorlar. Bize soruyoruz. Trabzon’a ve daha başka birçok ilde var olan Kafes balıkçılığı oralara zarar vermiyor mu? Diye soruyoruz” dedi.
DERELERE YAPILAN BRİTLER BALIKLARA VE DOĞAYA ZARAR VERİYOR
Derelerde DSİ tarafından yapılan Britlerin balıklara ve doğadaki yaşayan hayvanlara çok büyük engeller taşıdığını dile getiren Başkan Memoğlu, Özellikle Fırtına vadisinde yapılan yüksek Britlerin yüzyıllarca özgürce akan dereleri katlettiğinin altını çizerek,” belgeseller konu olmuş fırtına vadisinde yapılan bu bilinçsiz britler Okyanuslardan gelip bu vadide yumurta bırakmak isteyen denizalasının da önünü keserek yaşam alanlarını da yok etmiştir” diye konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş