Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

Kadın Kooperatiflerinden depremzedelere yardım eli

Kadın Kooperatiflerinden depremzedelere yardım eli Rize’de kadın kooperatiflerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde düzenlediği kermesten elde edilen gelirle alınan ihtiyaç malzemeleri Rize Deprem Koordinasyon Merkezine teslim edildi. HABER:ARZU ERBAŞ 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Rize’de kadın kooperatifleri “Evden ele tek yürek” sloganı ile hazırladığı kermeste depremzedeler için buluştu. Geliri öncelikle depremzede kadınlar için kullanılmak üzere […]

Kadın Kooperatiflerinden depremzedelere yardım eli
10 Mart 2023 - 22:10 'de eklendi.

Kadın Kooperatiflerinden depremzedelere yardım eli
Rize’de kadın kooperatiflerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde düzenlediği kermesten elde edilen gelirle alınan ihtiyaç malzemeleri Rize Deprem Koordinasyon Merkezine teslim edildi.
HABER:ARZU ERBAŞ
8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Rize’de kadın kooperatifleri “Evden ele tek yürek” sloganı ile hazırladığı kermeste depremzedeler için buluştu. Geliri öncelikle depremzede kadınlar için kullanılmak üzere hazırlanan kermeste gün boyu kadınların hazırladıkları gıda ürünlerinin satışı yapıldı. Koçira, Ebruli Eller, Kaçkar’ın Etekleri ve Rize Kadın El Sanatları Kooperatiflerinin destek verdiği 1 günlük kermesten elde edilen 50 bin TL ile depremzedelerin ihtiyaçlarına göre alışveriş yapıldı. Kadın, çocuk, erkek iç giyim, eşofman, hijyen pedi, tırnak makası, tarak gibi acil ihtiyaçlardan oluşan yardım kolileri Gençlik Merkezi’ndeki Deprem Koordinasyon Merkezine teslim edildi. Malzemeler önce Rize’deki depremzedelerin ihtiyaçlarına kullanılacak, kalan kısım ise Hatay’da kurulan Rize Çadırkentine gönderilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER