İYİ PARTİ ADAYI ERHAN USTA 2 BAKANDAN CEVAP BEKLİYOR

MUŞ VE SOYLU’YA ‘USTA’ CA SORULAR İYİ PARTİ ADAYI ERHAN USTA 2 BAKANDAN CEVAP BEKLİYOR İSMET KÖSOĞLU Ticaret ve İçişleri Bakanları Mehmet Muş ve Süleyman Soylu hakkında soru önergesi veren..

İYİ PARTİ ADAYI ERHAN USTA 2 BAKANDAN CEVAP BEKLİYOR
Son Güncelleme: Bu Haber 131 views Whatsapp

MUŞ VE SOYLU’YA ‘USTA’ CA SORULAR

İYİ PARTİ ADAYI ERHAN USTA 2 BAKANDAN CEVAP BEKLİYOR

İSMET KÖSOĞLU

Ticaret ve İçişleri Bakanları Mehmet Muş ve Süleyman Soylu hakkında soru önergesi veren Samsun İYİ Parti Milletvekili ve adayı Erhan Usta, iki bakanın da cevaplaması için TBMM’ye soru önergesi verdi.

Samsun Milletvekili, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Adayı Erhan Usta, hem Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a, hem de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya adeta soru yağdırdı. Usta, Muş ve Soylu’nun cevaplaması için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) soru önergesi verdi.

MEHMET MUŞ’A SORULAR

Erhan Usta’nın, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’ un yazılı olarak cevaplaması için verdiği soru önergesi şöyle’’ VHKİ olarak çalışan ve sekreter olarak görev yapan bir memurun Bakanlık Müşaviri kadrosuna atanması, Şube Müdürü gibi kadrolara atanmak için sınavlara giren memurlar için adaletsizlik oluşturmakta mıdır?

Samsun seçim çalışmalarında Bakanlığınız kadrosunda olan kaç personeli görev yapmaktadır? Bakanlık personelinin seçim çalışmalarında aktif rol alması Seçim Kanununa aykırılık teşkil etmekte midir? Yurtdışındaki mağazalarında Türk ürünleri dışında ürünler satan FLO mağazalarına ihracat desteği verilmesi millilik politikanızla çelişmekte midir? 5973 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile sağlanan ihracat desteğinin bu şekilde verimsiz kullanıldığı başka uygulamalar mevcut mudur? Aday olduğunuz Samsun başta olmak üzere diğer iller için de il raporu hazırlatacak mısınız? “Kırım’ın Rusya’ya katıldığı” ifadesini Bakanlığınıza ait platformda kullanan sorumlular için idari işlem yapılmış mıdır? İngiliz danışmanlık firması olan Deloitte şirketine hazırlatılan bu raporları neden Bakanlık personeli hazırlamamıştır? Bakanlık personeli dışında rapor hazırlatılacaksa hangi sebeple Türk Danışman şirketleri tercih edilmemiştir?

SÜLEYMAN SOYLU’YA SORULAR

Erhan Usta’nın, ‘Akıllı Şehir’ projesiyle alakalı olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu için TBMM’ye verdi soru önergesi ise şu şekilde: Kavşak yapılırken, işin uzmanlarının “gereğinden fazla genişletildi” uyarısına rağmen hangi bilimsel karar ve mühendislik çalışması ile kavşağın büyütülmesine karar verilmiştir? Kamu malının açıkça zarara uğratıldığı bu proje için;

Bakanlığınızca, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına soruşturma açılması ve müfettiş gönderilmesi hakkında bir planlamanız var mıdır? Uğratılan kamu zararı nasıl telafi edilecek, yetkililer için herhangi bir cezai yaptırım uygulanacak mıdır?

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.