İSTANBUL ŞUBE BAŞKANLIĞINA RİZELİ KADEM EKŞİ SEÇİLDİ « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

İSTANBUL ŞUBE BAŞKANLIĞINA RİZELİ KADEM EKŞİ SEÇİLDİ

İSTANBUL ŞUBE BAŞKANLIĞINA RİZELİ KADEM EKŞİ SEÇİLDİ
Bu haber 28 Mart 2022 - 6:34 'de eklendi ve 231 views kez görüntülendi.

İSMET KÖSOĞLU

Türk Kızılay İstanbul Büyükşehir Şubesinin olağan genel kurulu yapıldı Şube Başkanlığına Rizeli Kadem Ekşi seçildi.

Türk Kızılay İstanbul Şubesinin olağan genel kurulu Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın katılımıyla Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık yaptığı konuşmada, Kızılay’ın, kurulduğu günden bu yana insan için çalıştığını, insanlığın onurunu korumak, iyi ve kötü günde yanında olarak yaşamasını sağlamak için hizmetler üretmeye devam ettiklerini söyledi.2030 stratejimizde insanı ve toplumu güçlendirmek için çalışıyoruz. Geçen yıl bağışçılar, gönüllüler ve çalışanlarla birlikte Türkiye ve dünyada 45 milyon insana ulaştık. Depremlere, afetlere, olağanüstü durumlara hazır olmayı, sallantılarda, sıkıntılarda ayakta durabilmeyi ya da yıkılınca tekrar hızlı bir şekilde ayağa kalkabilmeyi ve düşmüşe yardıma hazırız. İstanbul Büyükşehir Şube Başkanlığında önceki dönemlerde faaliyet gösteren yönetimlere şükranlarımı sunuyorum, yeni seçilecek yeni yönetime başarı diliyorum’’ dedi.

Konuşmalarından sonra Genel Başkan Kınık, kan bağışı çalışmalarında kendilerine destek veren AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe ve MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür’e plaket verdi. Öte yandan, Türk Kızılay İstanbul Büyükşehir Şube Başkanlığı’na mevcut başkan Kadem Ekşi yeniden seçildi.

Olağan genel kurula AKP İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bazı kaymakamlar ve belediye başkanları ile çok sayıda Kızılay gönüllüsü katıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER