İstanbul Rize Masası, Kadıköy’de “Kılıçdaroğlu’na destek” etkinliği yaptı.

İstanbul Rize Masası’ndan Kılıçdaroğlu’na horonlu destek İstanbul Rize Masası, Kadıköy’de “Kılıçdaroğlu’na destek” etkinliği yaptı. Etkinlikte “Her şey çok güzel olacak,” “Birleşe birleşe kazanacağız”sloganları atıldı. “Kılıçdaroğlu’nun destek” etkinliği için Kadıköy’de toplanan..

İstanbul Rize Masası, Kadıköy’de “Kılıçdaroğlu’na destek” etkinliği yaptı.
Son Güncelleme: Bu Haber 213 views Whatsapp

İstanbul Rize Masası, Kadıköy’de “Kılıçdaroğlu’na destek” etkinliği yaptı. Etkinlikte “Her şey çok güzel olacak,” “Birleşe birleşe kazanacağız”sloganları atıldı.

“Kılıçdaroğlu’nun destek” etkinliği için Kadıköy’de toplanan İstanbul Rize Masası, destek sloganları atıp, tulum ve türkü eşliğinde horon oynadı.

Sol Parti MYK Üyesi aynı zamanda da masa kurucularından olan Alper Taş, etkinlikte şunları söyledi: Bu bir seçim değil, bu bir referandum Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na demokratik bir rejim sözü verdiği için evet demeliyiz” dedi.

“1 milyon müşahitle sandıklarda olacağız”

Alper Taş, şöyle dedi: “28 Mayıs’ta sandığa gideceğiz. Neyi onaylayacağız, neye karar vereceğiz? Tek adam rejimi mi, demokrasi mi? Şahsım devleti mi, çoğulcu demokratik parlamenter bir rejim mi? Kavga mı kardeşlik mi? Savaş mı barış mı? İki adayın temsil ettiği iki zihniyet var. İki anlayış var. Biri Recep Tayyip Erdoğan. Başkan seçildikten sonra “doları düşüreceğim” dedi düşmedi. “İşsizlik azalacak” dedi azalmadı. “Hayat ucuzlayacak, pahalılık sona erecek” dedi, pahalılık sona ermedi. “Adalet sağlayacağız”, “yargı bağımsız olacak” dedi, olmadı. “Eğitim çağ atlayacak” dedi, atlamadı. “Kadın cinayetleri duracak” dedi, durmadı. Türkiye beş yıllık süreç içinde daha da kötüye daha da dibe doğru gidiyor. 28 Mayıs’ta şunun kararını vereceğiz.”

“Cumhuriyet’imizin 100. yılında ya saltanat-hilafet 100 yıl öncesi gibi bu memlekette egemen olacak ya da Cumhuriyet’imizin 100. yılında hep beraber demokratik, özgürlükçü, eşitlikçi bir Cumhuriyet’i yeniden kuracağız. Bu ülkenin demokratları, bu ülkenin aydınlık güçleri, demokrasi güçleri, emek güçleri biz ülkemizin bir Taliban karanlığına sürüklenmesine asla ve asla izin vermeyeceğiz. Rizeliler niye Kılıçdaroğlu’nun evet diyor?”

“Çünkü Kılıçdaroğlu demokrasi vaat ediyor. Çünkü Kılıçdaroğlu tek adam rejimine karşı duruyor. Demokratik bir rejim sözü veriyor. Kardeş kavgasına, kutuplaşmasına, oyunbozanlığa, bozgunculuğa, montajlarla yalancılığa hayır diyor. Kardeşlik ve barış için bizi sandığa davet ediyor.”

“Bu meydanlar bizim. Bu meydanları hiçbir zaman terk etmedik, terk etmeyeceğiz. Ama meydanlar kadar sandıklar da önemli. O yüzden Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi 1 milyon müşahitle sandıkları kuşatacağız. Sandıklara sahip çıkacağız. Bu hırsızlara asla ve asla yol vermeyeceğiz.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.