Irak Başbakanı Mustafa Kazımi’ye 53 numaralı formamızı hediye ettik

Irak Başbakani Mustafa Kazimi’ye Rize Spor Forması…. Irak Gazeteciler Cemiyetinin davetiyle Bağdat’ta düzenlenecek devlet başkanları zirvesine katılmak için Irak’a giden Anadolu Yayıncılar Derneği yöneticileri Irak Başbakanı Mustafa Kazimiye Rize Spor..

Irak Başbakanı Mustafa Kazımi’ye 53 numaralı formamızı hediye ettik
Son Güncelleme: Bu Haber 380 views Whatsapp

Irak Başbakani Mustafa Kazimi’ye Rize Spor Forması…. Irak Gazeteciler Cemiyetinin davetiyle Bağdat’ta düzenlenecek devlet başkanları zirvesine katılmak için Irak’a giden Anadolu Yayıncılar Derneği yöneticileri Irak Başbakanı Mustafa Kazimiye Rize Spor forması hediye etti. AYD Başkan Yardımcısı ve Çaytv Genel Müdürü Hasan Yavuz Bakır Başbakan Kazimiy’e “Ben Cumhurbaşkanımız Sn Erdoğan’ın memleti Rize’den geliyorum. Başta Sn Erdoğan olmak üzere Rize Halkının ve Türk halkının selamlarını getirdim dedi. IAynı zamanda Ç.Rizespor yönetim kurulu üyesi olan Bakır, Iraklı Sporcular Ali Adnan ve İsmail Dhurgam Rize Sporda forma giydiklerini ve Irak halkını başarıyla temsil ettiklerini, bu iki futbolcunun Irak halkını daha çok sevdirdi “ dedi . Sporun yumuşak güç olduğunu belirten Bakır ,benzer faaliyetlerin ülkelerin birbirini yakından tanımasına vesile olacağı ve dayanışmayı artıracağını söyledi. Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan ise gazeteciler arasındaki dayanışmanın iki ülkenin yakınlaşmasına vesile olacağını belirterek “ bizleri burada ağırlayan Irak Gazeteciler yönetimine teşekkür ederiz. Bu kuruluş bizleri çok güzel ağırladı. Bu çerçevede güzel bir organize yaptılar 22 ülkeden gazeteciler geldi. Bu noktada Ülkemizdeki İletişim Başkanlığmız da büyük hizmetler ediyor. İslam Dünyasındaki gazetecileri Türkiye’de ağırlamak isteriz. Bu konuyu Sn Fahrettin Altun Bey’e ileteceğiz dedi.” Kabulü Et yada Etme Türkiye büyük bir ülkedir “Irak Başbakanı Mustafa Kazimi ise Türkiye ile 3 alanda önemli projelerimiz var. Bunlardan bir tanesi demiryollarımızı birlikte yenileyip geliştireceğiz. İpek yolu projesine bizde dahil olacağız. İkinci iş birliğimiz Elektrik üretimi ile ilgilidir. Yıllarca Irak’ın elektrik sorununu çözemedik. Bu dönem Türkiye ile ortaklaşa elektrik sorunun çözeceğiz. “ dedi . “Türkiye Sağlık sektöründe Avrupa’ya örnektir …..” Mustafa Kazımi En önemli hedefimiz ise Türkiye ile sağlık alanında ortak proje yapacağız. Türkiye sadece İstanbuldan ibaret değil. Türkiye’nin her ilinde sağlık yatırımları var. Biz bu yatırımları örnek alıyoruz. Avrupalılar bile Türkiye’ye sağlık turizmi içinm geliyor .” Dedi . Kazimi kabul et yada etme Türkiye çok büyük bir ülkedir. Türkiye’nin tecrübelerinden istifade etmeliyiz” diye konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş