İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİYLE MOTİVASYON BULUŞMASI

İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİYLE MOTİVASYON BULUŞMASI Rize İl Müftülüğü, Rize’de yer alan İmam Hatip okullarıyla iş birliği içerisinde çeşitli programlar düzenliyor İSMET KÖSOĞLU RİZE- Rize İl Müftülüğü, Rize’de yer alan İmam..

Son Güncelleme: Bu Haber 166 views Whatsapp

İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİYLE MOTİVASYON BULUŞMASI

Rize İl Müftülüğü, Rize’de yer alan İmam Hatip okullarıyla iş birliği içerisinde çeşitli programlar düzenliyor

İSMET KÖSOĞLU

RİZE- Rize İl Müftülüğü, Rize’de yer alan İmam Hatip okullarıyla iş birliği içerisinde çeşitli programlar düzenliyor. İl Müftülüğü ilahi grubu, öğrencilerin moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak maksadıyla Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde dini musiki dinletisi gerçekleştirdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşma gerçekleştiren İl Müftüsü Naci Çakmakçı, aynı okuldan mezun olmanın gurur ve mutluluğunu yaşadığını ifade ederek öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu. Müftü Naci Çakmakçı “Bu okuldan mezun olduktan sonra çeşitli kademelerde görev alacaksınız. Hangi mesleği yaparsanız yapın bu okuldan mezun olmanın değerini anlayacak, manevi nimetlerinden istifade edeceksiniz. Sizlerle zaman zaman sabah namazı buluşmaları, iftar programları, konferanslar gibi bazı programlarda bir araya geliyoruz. Bugün de mezun olduğum okulda sizlerle bir araya gelmenin, din görevlilerimizden oluşan ilahi grubumuzu sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.

Müftü Çakmakçı, “Bugünümüzün ve yarınımızın, dünyamızın ve ahiretimizin inşa edici gücü, rehberi Kur’an-ı Kerim’dir. Kur’an’ın hayatla buluştuğu, anlaşılır ve yaşanılır hale geldiği yer Peygamberimizin sünnetidir. Bu yüzden biz, on dört asırdır Din-i Mübin-i İslam’ı bu iki ana kaynaktan öğreniriz. Sizler bu okullarımızda bu iki kaynağı en iyi şekilde öğrenmek için daha fazla ders alma imkânına sahipsiniz. Bizler örnek davranışlar sergilemeli, dinde samimi ve tutarlı olmalı, ibadetlerimizi eksiksiz bir şekilde yapmalıyız. Disiplinli, planlı, programlı olup, çok okumalıyız. Bir hedefimiz olmalı. Çok çalışmalıyız. Başarının ön şartı çalışmaktır. Sevgi, saygıyı elden bırakmamalıyız. Boş işlerle uğraşmamalıyız. Bütün davranışlarımızda Rabbimizin rızasını gözetmeliyiz. Bizim için en büyük nimet gençliğimizdir. Gençliğimizin kıymetini bilelim. Her alanda kendimizi en iyi şekilde yetiştirme gayreti içerisinde olalım. Hayatımızın rotasını çizerken Kur’an-ı Kerimi ve Peygamberimizin hayatını kendimize rehber edinelim.” şeklinde öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Programda okul öğrencilerinden ülkemizi yurt dışında temsil ederek katıldığı hafızlık yarışmasında dereceye giren Abdullah Karali’ye, İl Müftüsü Naci Çakmakçı tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından “Kur’an Yolu Meal ve Tefsiri” seti hediye edildi.

İlgi ve beğeniyle takip edilen programa Okul Müdürü Metin Sandıkçı ve öğrenciler katıldı. Okul Müdürü Müftü Naci Çakmakçı’ya program için teşekkür etti.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş