İlimizde son günlerde soğuk algınlığı ve grip vakalarında ciddi bir artış sürecine girilmiştir.

Rize İl Sağlık Müdürlüğünden salgın uyarısı! İlimizde son günlerde soğuk algınlığı ve grip vakalarında ciddi bir artış sürecine girilmiştir. Boğaz ağrısı, yüksek ateş, eklem ve kas ağrıları, uzun süre geçmeyen..

İlimizde son günlerde soğuk algınlığı ve grip vakalarında ciddi bir artış sürecine girilmiştir.
Son Güncelleme: Bu Haber 100 views Whatsapp

Rize İl Sağlık Müdürlüğünden salgın uyarısı!

İlimizde son günlerde soğuk algınlığı ve grip vakalarında ciddi bir artış sürecine girilmiştir.

Boğaz ağrısı, yüksek ateş, eklem ve kas ağrıları, uzun süre geçmeyen öksürük gibi semptomlarla seyir eden hastalık özellikle çocuklar arasında daha hızlı yayılmaktadır.

Bu süreçte sağlık tesislerimize olan başvurularda katlanarak arttığı için özellikle çocuk acil servisimiz başta olmak üzere erişkin aciller ve polikliniklerimiz, hatta aile hekimliklerimizde de ciddi yoğunluk yaşanmaktadır.

Söz konusu olan sağlık tesisi dahi olsa kalabalık her ortamda hastalığın hızla bulaştığı bilindiği için çok gerekmedikçe hafif seyir eden semptomlar sebebiyle mümkün mertebe hastanelerimize başvurulmaması, ilk etapta aile hekimlerimizden hizmet talep edilmesi, bizden daha ciddi durumda olan vatandaşımızın daha iyi hizmet alabilmesi için de çok önemlidir.

Bu süreçte gerek acillerimiz gerekse de aile hekimliklerimiz dahil tüm polikliniklerimizde eldeki tüm imkanlar seferber edilmiş, personelimizin nöbet sayıları maksimum sayıya çıkarılmıştır. Ancak tüm tedbirlere rağmen yoğunluğun çok fazla olduğu düşünüldüğünde bireysel koruyucu tedbirlerin önemi bir kez daha ön plana çıkmıştır.

Mümkün mertebe kalabalık ortamlara girilmemesi, el hijyeni dahi kovitten de bildiğimiz tüm tedbirlere riayet edilmesi, hastalık belirtisi olan çocukların okullara gönderilmemesi çok önemlidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HABER: NECATİ DİLİ

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş