İL TARIM ve ORMAN MÜDÜRÜ MURAT GENÇ İKİZDERE’DE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

İL TARIM ve ORMAN MÜDÜRÜ MURAT GENÇ İKİZDERE’DE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ SUNİ TOHUMLAMA 2022 YILINDA DA DEVAM EDECEK İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-Rize İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Genç ve Müdür Yardımcısı..

İL TARIM ve ORMAN MÜDÜRÜ MURAT GENÇ İKİZDERE’DE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
Son Güncelleme: Bu Haber 295 views Whatsapp

İL TARIM ve ORMAN MÜDÜRÜ MURAT GENÇ İKİZDERE’DE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

SUNİ TOHUMLAMA 2022 YILINDA DA DEVAM EDECEK

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Rize İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Genç ve Müdür Yardımcısı Selda Dalgıç İkizdere İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından yürütülen, Büyükbaş hayvanlarda ırk ve kaliteyi en üst seviyelere çıkarmak için uygulanan ETKİYAP suni tohumlama projesinin uygulandığı İlçede yeni doğan buzağıları işletmelerinde inceleyerek vatandaşlardan ve İlçe personellerinden bilgi aldılar.

Suni tohumlama ile ilgili köyde vatandaşlara bilgi veren Murat Genç yaptığı açıklamada’’ Bu projenin uygulama amacı,3 yıllık süre zarfında yapılacak uygulamalar ile yüksek verimli etçi ve kombine boğa sperması kullanımıyla suni tohumlamanın yaygınlaştırılması ile sığırlarda hayvan ıslahı çalışmalarının yaygınlaştırılması, birim hayvandan elde edilen verimlerin ve gelirlerin arttırılmasıdır. Hayvancılığın sürdürülebilir bir iş kolu haline getirilmesi, çiftçi gelirinin arttırılması, yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve bunlara bağlı olarak ta köylerden büyükşehirlere olan iç göçün büyük oranda önlenmesi amaçlanmaktadır. Bu bağlamda ilçede görev yapan Veteriner Hekim arkadaşlarımız vatandaştan gelen talep üzerine mesai saati ve günü gözetmeksizin Suni tohumlama faaliyetlerini kesintisiz sürdürecekler.

ETKİYAP Suni tohumlama çalışmamız 2022 yılında da aralıksız devam edecektir. İlçe Tarım Müdürlüğündeki arkadaşlarımız her zaman sizin yanınızdadır’’ dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş