İL TARIM ve ORMAN MÜDÜRÜ MURAT GENÇ İKİZDERE’DE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

İL TARIM ve ORMAN MÜDÜRÜ MURAT GENÇ İKİZDERE’DE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

İL TARIM ve ORMAN MÜDÜRÜ MURAT GENÇ İKİZDERE’DE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
Bu haber 09 Şubat 2022 - 8:42 'de eklendi ve 249 views kez görüntülendi.

İL TARIM ve ORMAN MÜDÜRÜ MURAT GENÇ İKİZDERE’DE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

SUNİ TOHUMLAMA 2022 YILINDA DA DEVAM EDECEK

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Rize İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Genç ve Müdür Yardımcısı Selda Dalgıç İkizdere İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından yürütülen, Büyükbaş hayvanlarda ırk ve kaliteyi en üst seviyelere çıkarmak için uygulanan ETKİYAP suni tohumlama projesinin uygulandığı İlçede yeni doğan buzağıları işletmelerinde inceleyerek vatandaşlardan ve İlçe personellerinden bilgi aldılar.

Suni tohumlama ile ilgili köyde vatandaşlara bilgi veren Murat Genç yaptığı açıklamada’’ Bu projenin uygulama amacı,3 yıllık süre zarfında yapılacak uygulamalar ile yüksek verimli etçi ve kombine boğa sperması kullanımıyla suni tohumlamanın yaygınlaştırılması ile sığırlarda hayvan ıslahı çalışmalarının yaygınlaştırılması, birim hayvandan elde edilen verimlerin ve gelirlerin arttırılmasıdır. Hayvancılığın sürdürülebilir bir iş kolu haline getirilmesi, çiftçi gelirinin arttırılması, yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve bunlara bağlı olarak ta köylerden büyükşehirlere olan iç göçün büyük oranda önlenmesi amaçlanmaktadır. Bu bağlamda ilçede görev yapan Veteriner Hekim arkadaşlarımız vatandaştan gelen talep üzerine mesai saati ve günü gözetmeksizin Suni tohumlama faaliyetlerini kesintisiz sürdürecekler.

ETKİYAP Suni tohumlama çalışmamız 2022 yılında da aralıksız devam edecektir. İlçe Tarım Müdürlüğündeki arkadaşlarımız her zaman sizin yanınızdadır’’ dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER