İKİZDEREDE RESTORASYONU TAMAMLANAN CAMİ İBADETE AÇILDI « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

İKİZDEREDE RESTORASYONU TAMAMLANAN CAMİ İBADETE AÇILDI

İKİZDEREDE RESTORASYONU TAMAMLANAN CAMİ İBADETE AÇILDI
Bu haber 17 Ekim 2022 - 12:16 'de eklendi ve 206 views kez görüntülendi.

İKİZDEREDE RESTORASYONU TAMAMLANAN CAMİ İBADETE AÇILDI

HAYIRSEVERLERİN KATKILARIYLA RESTORE EDİLEN MERKEZ CAMİ AÇILIŞINA PROTOKOL TAM KADRO KATILDI

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İlçe merkezinde 60 yıl önce yapılan ve iki yıl önce restorasyonu yapılmak için ibadete kapatılan Merkez Camisi onarımı tamamlanarak hizmete açıldı.

Cami açılışı için hazırlanan tören İmam Yusuf Yağız tarafından Kuran’ı Kerim okunmasıyla başladı. İkizdere Müftüsü Nizamettin Keskin yaptığı açılış konuşmasında’ ’iki yıldır restore edilen camimizin onarımında emeği geçen hayırsever kardeşlerime teşekkür ederim. Yardımlarda öncü olan Harun Tavukçu beye teşekkür ediyorum. İlçemizde faaliyetlerimiz devam ediyor. Kubbeli cami altında 4-6 yaş çocuklarımız için Kuran kursumuz hazırlanıyor. Bitişiğimizdeki binada 90 m2 yerimiz var. Burada Gençlik Ofisi yapıyoruz. Gençlerimizi sokaktan kurtarmalıyız. Çalışmamız bunun içindir’’ dedi.

İl Müftüsü Naci Çakmakçı’’ Allah’ın mescitlerini Allaha iman edenler, Allahtan korkanlar imar eder. Kim Allah Rızasını kazanmak için mescit yaparsa Allah ona cennette bir köşk yapar. Nüfus itibariyle İkizdere ilçemizin nüfusu az ama potansiyeli çok fazladır. Burada 3 tane Kuran Kursumuz var. Güneyce, Şimşirli ve İkizdere Kuran kurslarımız çocuklarımız için çalışmalarda bulunuyor. İki yıldır onarımda olan camimizin milletimiz hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi. İkizdere Kaymakamı Mustafa Salih Bayram’da yaptığı kısa konuşmasında ‘’hayır yarışında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun ‘’dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER