Gazete53

İKİZDEREDE 3 BİN ALABALIK YAVRUSU BIRAKILDI

İKİZDEREDE 3 BİN ALABALIK YAVRUSU BIRAKILDI İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İlçede Çamlık köyü deresine kırmızı benekli Alabalık yavrusu bırakıldı. İkizdere Kaymakamı Hacı Kerim Meral ‘in girişimleri ile 3 bine yakın kırmızı benekli alabalık yavrusu İkizdere Çamlık bölgesinde dereye salındı Orman içi sularda doğal ve endemik alabalık türlerinin korunması ve geliştirilmesi kapsamında Kaymakam Hacı Kerim Meral ve İlçe […]

İKİZDEREDE 3 BİN ALABALIK YAVRUSU BIRAKILDI
30 Eylül 2021 - 16:36 'de eklendi.

İKİZDEREDE 3 BİN ALABALIK YAVRUSU BIRAKILDI

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İlçede Çamlık köyü deresine kırmızı benekli Alabalık yavrusu bırakıldı.

İkizdere Kaymakamı Hacı Kerim Meral ‘in girişimleri ile 3 bine yakın kırmızı benekli alabalık yavrusu İkizdere Çamlık bölgesinde dereye salındı Orman içi sularda doğal ve endemik alabalık türlerinin korunması ve geliştirilmesi kapsamında Kaymakam Hacı Kerim Meral ve İlçe Tarım Müdürü Murat Kutluk ‘un istekleri sonucunda 3 bin civarı kırmızı benekli alabalık yavrusunun, İkizdere İlçesi Çamlık bölgesinde dereye salım işlemi gerçekleştirildi. Rize DKMP Şube Müdürü Miktat Özyanık katkıları ile temin edilen 3 bin balık yavrusu soğuk su olduğu için Çamlık deresine bırakıldı.

Proje ile Orman içi sulardaki tabii alabalık popülasyonlarının artırılarak, gelecek nesillere aktarılması sağlanarak bozulan alabalık habitatlarının rehabilitasyonu ve gen kaynaklarının korunması hedefleniyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER