İKİZDERE BELEDİYESİ HİZMET YAPIYOR

İKİZDERE BELEDİYESİ HİZMET YAPIYOR MHP’Lİ BAŞKAN HAKAN KARAGÖZ’ VERDİĞİMİZ SÖZLERİ BİRBİR YERİNE GETİRİYORUZ’’ İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-31 Mart 2019 yerel seçiminde MHP’den İkizdere Belediye Başkanlığına seçilen Hakan Karagöz bugüne kadar yaptığı..

İKİZDERE BELEDİYESİ HİZMET YAPIYOR
Son Güncelleme: Bu Haber 335 views Whatsapp

İKİZDERE BELEDİYESİ HİZMET YAPIYOR

MHP’Lİ BAŞKAN HAKAN KARAGÖZ’ VERDİĞİMİZ SÖZLERİ BİRBİR YERİNE GETİRİYORUZ’’

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-31 Mart 2019 yerel seçiminde MHP’den İkizdere Belediye Başkanlığına seçilen Hakan Karagöz bugüne kadar yaptığı bazı işler konusunda açıklamada bulundu.

MHP’den İkizdere Belediye Başkanlığına seçilen bir çalışmaya başladıklarını söyleyen Başkan Hakan Karagöz bana verdiği özel röportajında’’ vaat ettiklerimizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.4 yılı geçen görev süremizde seçim öncesi ne söz verdiysek yerine getirmeye başladık. Bu bir ekip işi. İlçe girişindeki atıl alanı Kuraiseba Parkı yaparak güzel bir görüntü elde ettik. Seçildiğimizin hemen devamında Cumhuriyet Caddesinde projesi hazır olan yöresel mimariye uygun kaplama işine giriştik ve tamamladık. İlçede ilkel durumdaki umumi tuvalet konusunu çözerek modern temiz tuvaletler yaptık.

İlçede ihtiyacı hissedilen taksi durağı kurarak 10 taksi ile hizmete başladı. Taksi Durağımızın imalatını atölyemizde yaptık. Turizme açılan ilçemiz için önemli bir çalışma olmuştur. Ahşap İşleri atölyemiz önemli bir boşluğu doldurmuştur. Hem istihdam ediyor hem de ahşap sanat ürünü malzemelerimizi burada yapıyoruz. Kaymakamlığımızın öncülüğünde eski Cezaevinin bulunduğu arazide yapılan Sosyal Tesisin bütün ahşap imalatları atölyemizde yapıldı. Merkez Camimizin onarım ve restorasyonu hayırsever iş adamlarımızın yardımlarıyla 8 milyon liralık maliyetle yapıldı. Caminin etrafını açmak için çalışmalarımız devam ediyor. Burada yapılacak çevre düzenlemesi ile ile bir kent meydanına kavuşacak.

İkizdere’de 70 yıl su sıkıntısı olmayacak

İlçede 60-70 yıllık içme suyu sorununu çözmek için 22 km boru döşedik. Çağrankaya yayla bölgemizden 2 bin rakımdan çıkan doğal kaynak suyunu insanımıza ulaştırdık. Su Şebekesini yeniledik.200 tonluk yeni su deposu yaptık. İlçede 60-70 yıl eksikliği çekilmeyecek sağlıklı temiz su bağladık. Projeyi SUKAP kapsamında belediye ve İller Bankası desteğiyle tamamladık.

Kanalizasyonu dereye akıtmaktan kurtardık

İller Bankası desteğiyle kanalizasyon konusunu çözdük. Arıtma tesisimiz hizmete girdi. İller Bankası desteğiyle modern bir kanalizasyon arıtma tesisi yaptık. İlçede kanalizasyon bundan sonra dereye akmayacak.

İkizdere el ele temiz geleceğe sloganıyla okullarımızda öğrencilerimiz başta olmak üzere çevreye duyarlılık çalışması yaparak çöp toplama kampanyaları yaptık.

Mahalle yollarında boş durmadık

Belediyemize bağlı mahalle yollarında toplamda 7 bin metre tül taş beton duvar yaptık. Çukur ve çamurdan kurtulmak için mahalle yollarımızda 3 bin metreküp asfalt beton döktük.

Belediye araç parkımızı zenginleştirdik.8 yeni araç alarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu araçlar arasında kamyon, cenaze aracı, vidanjör ve itfaiyemiz var. İlçemizde kurulan Rize de de birçok doğal afette yardıma koşan,6 Şubatta yaşanan büyük Depreme bile arama kurtarmaya yardıma koşan İDAK ekibimize araç gereç malzeme alımında desteğimiz oldu.

İlçeye Doğalgaz getiriyoruz

Seçim vaadimiz arasında ilçeyi doğalgaza kavuşturacağız projemiz vardı. Çok şükür bu düşüncemiz gerçek oluyor. İlçede doğalgaz için kazı ve boru döşeme çalışması başladı, İnşallah kış mevsiminde ısınmak için Doğalgaz yakacağız ve dumansız bir hava teneffüs edeceğiz.

Hayvan sever bir belediyeyiz

Birçok yerde şehirde ve ilçede olmayan Hayvan barınağımızda sokak hayvanlarını tedavi ettirerek yiyecek ihtiyaçlarını temin ediyoruz. Başıboş hayvanları kontrol altına alıyoruz. Bu konuda Rize Belediyemizin Veteriner hekimi Birol Hatinoğlu’ndan çok destek alıyoruz. Duyarlı insanlarımızdan çok destek görüyoruz ve her zaman yiyecek yardımlarını bekliyoruz.

Bisiklet ve Yürüyüş yolu çalışması

İlçe merkezinden ZORLU HES’e kadar karayolu kenarında Bisiklet ve Yürüyüş yolu projemiz var. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. İnsanımız için sosyal faaliyet bakımından önemli bir proje. Yaklaşık 2.5 km lik bir güzergâh. Yürüyüş yolu ile birlikte bisiklet yolu yaparak gençlerimize farklı bir sosyal alan açacağız.

Kısıtlı imkânlarımızla çalışıyoruz. Düşündüklerimizin %10 unu dahi gerçekleştiremedik’’ dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş