-‘HAVALİMANININ ADI MESUT YILMAZ OLSUN’

RİZE ESKİ MİLLETVEKİLİ AHMET KABİL’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUP -‘HAVALİMANININ ADI MESUT YILMAZ OLSUN’ İSMET KÖSOĞLU RİZE-Rize eski Milletvekillerinden ANAP’lı Ahmet Kabil yeni yapılan Rize-Artvin Havalimanının adının Mesut Yılmaz olması için..

-‘HAVALİMANININ ADI MESUT YILMAZ OLSUN’
Son Güncelleme: Bu Haber 312 views Whatsapp

RİZE ESKİ MİLLETVEKİLİ AHMET KABİL’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUP

-‘HAVALİMANININ ADI MESUT YILMAZ OLSUN’

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-Rize eski Milletvekillerinden ANAP’lı Ahmet Kabil yeni yapılan Rize-Artvin Havalimanının adının Mesut Yılmaz olması için Cumhurbaşkanına mektup yazdı.

Rize eski Milletvekili Ahmet Kabil sosyal medya üzerinden gönderdiği mektubunda şunları yazdı’

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan-Ankara

Sayın Cumhurbaşkanım; demokrasi tarihinde Rize’mizden ilk Cumhurbaşkanı zatialileriniz Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Rize’den ilk Başbakan Sn.A.Mesut Yılmaz, Türk siyasi tarihine isminizi altın harflerle yazdırdınız. Biz Rize halkı olarak bu ikiliyi müşterek değerlerimiz olarak görüyor ve iftihar ediyoruz. Size Allahtan uzun ömürler, Sn. Mesut Yılmaz’a da Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun. Rizeli her iki evladına sahip çıkmış, gerektiğinde desteğini vererek milliyetçiliğini ve sahiplenme sorumluluğunu göstermiştir.

Sn. Ahmet Mesut Yılmaz hain darbe teşebbüsüne ve hükümetlerinizin darbecilere karşı her tedbirinin haklılığını Avrupa ülkelerinde kapı kapı dolaşıp konferanslar ve demeçler vererek vatanseverliğini, milliyetçiliğini ve yönetiminize karşı sadakatini dünyaya ilan etmiştir. Sizde demeçlerinizde ne zaman davet ettiysek hasta değilse hepsine katılmıştır ifadeleriniz olmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanım Türkiye Cumhuriyetinde gelmiş geçmiş bütün Başbakanların kendi illerinde tarih boyu ismini yaşatacak bir eser olduğu malumunuzdur. Yalnız merhum Mesut Yılmaz’ın ilinde ismini ve hatırasını yaşatacak bir eser yoktur.

Rize’den ara vermeden altı dönem Milletvekilliği, önemli Bakanlıklar ve üç ayrı Hükümette Başbakanlık yapmış ülkemize ve Rize’mize de birçok önemli hizmetleri olan Sayın Ahmet Mesut Yılmaz’ın isminin Rize-Pazar’da yapımı devam eden Havalimanına verilmesi halkımızın müşterek talebidir.

Bu hususun gerçekleşmesi yönünde vereceğiniz talimat Rize halkını mutlu edeceği kanaatimi arz eder saygılarımı sunarım.

Ahmet Kabil 19.20.21.dönem Rize Milletvekili

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş