Halk sağlığı problemi teşkil eden bulaşıcı ve salgın hastalıklardan korunma, aile hekimliği çalışmalar

“Türkiye Yüzyılında İş Sağlığı ve Güvenliği”   Çalışanlar için sağlıklı ve güvenli iş ortamlarının oluşturulmasında, çalışanların işten kaynaklanabilecek risklere ve tehlikelere karşı bilgilendirilmesine ve bilinçlendirilmesine ek olarak sağlıklarının nasıl korunacağı..

Halk sağlığı problemi teşkil eden bulaşıcı ve salgın hastalıklardan korunma, aile hekimliği çalışmalar
Son Güncelleme: Bu Haber 66 views Whatsapp

“Türkiye Yüzyılında İş Sağlığı ve Güvenliği”

 

Çalışanlar için sağlıklı ve güvenli iş ortamlarının oluşturulmasında, çalışanların işten kaynaklanabilecek risklere ve tehlikelere karşı bilgilendirilmesine ve bilinçlendirilmesine ek olarak sağlıklarının nasıl korunacağı ve geliştirileceği hususlar hakkında da farkındalıklarının arttırılması büyük önem taşımaktadır.

HABER: NECATİ DİLİ

Bu nedenle, Bakanlığımızın iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin sağlık politikaları çerçevesinde ülkemizdeki bütün çalışanların; bağışıklama programları, halk sağlığı problemi teşkil eden bulaşıcı ve salgın hastalıklardan korunma, aile hekimliği çalışmaları, kanserden korunma ve kanser taramaları, ana çocuk sağlığı hizmetleri, tütün ve bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite, kronik hastalıkların yönetimi, çalışma hayatında beslenme ve psikososyal sağlık vb. konularda bilgilendirilmeleri sağlanarak sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve bilinçli bir çalışan toplumu oluşturulması amaçlanmıştır.

Çalışanların farkındalıklarının arttırılması ve toplumun dikkatinin çekilmesi maksadıyla, her yıl 4- 10 Mayıs tarihleri arasında “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” olarak etkinlikler düzenlenmektedir. Bu kapsamda ilimizde iş sağlığı ve güvenliği konulu eğitimler düzenlenmiş, çeşitli faaliyetlerle sağlıklı ve güvenli çalışma farkındalığı oluşturulmaya çalışılmıştır.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş