Hacısüleymanoğlu: “Basın Susturulmak İsteniyor”

Hacısüleymanoğlu: “Basın Susturulmak İsteniyor” İYİ Parti, tutuklu gazeteciler Serkan Kafkas, Süha Çardaklı ve Batuhan Çolak’a destek için 81 ilde açıklama yaptı. Haber: Sude KÖROĞLU Rize İl Başkanı Av. Kürşat Hacısüleymanoğlu..

Hacısüleymanoğlu: “Basın Susturulmak İsteniyor”
Son Güncelleme: Bu Haber 262 views Whatsapp

Hacısüleymanoğlu: “Basın Susturulmak İsteniyor”
İYİ Parti, tutuklu gazeteciler Serkan Kafkas, Süha Çardaklı ve Batuhan Çolak’a destek için 81 ilde açıklama yaptı.
Haber: Sude KÖROĞLU
Rize İl Başkanı Av. Kürşat Hacısüleymanoğlu “Bu topraklarda gazetecilik, milletin derdini dert edinmek ve bunların çözümü için cesaretle doğruları yazıp konuşabilmektir. Gözaltına alınan ve tutuklanan genç gazeteciler de işte bu sorumluluğun bir parçasıdır. Ancak kulak verilecekleri yerde gözaltına alınmış ve tutuklanmış, bunlar yetmemiş gibi genel sağlık hakları görmezden gelinmiştir” dedi.
İYİ Parti’nin 81 İl Başkanlığı tarafından, tutuklanan gazeteciler Serkan Kafkas, Süha Çardaklı ve Batuhan Çolak’a destek için ortak basın açıklaması yapıldı. Sığınmacılar ile ilgili yaptıkları haber nedeniyle gazeteciler Serkan Kafkas, Süha Çardaklı ve Batuhan Çolak’ın tutuklanmasına İYİ Parti tepki gösterdi. İYİ Parti Rize İl başkanı Kürşat Hacısüleymanoğlu, il yönetim kurlu üyeleri, ilçe başkanları Rize Valiliği önünde bir açıklama yaptı. Basın açıklamasına katılanlar, ‘Türk olmak suçsa suçluyum’, ‘Türkiye Türklerindir’, ‘Ülkemde sığınmacı istemiyorum’, ‘Türk milliyetçileri ile Türk menfaatçilerini karıştırmayın’ yazılı dövizler açtı.
İYİ Parti Rize il Başkanı Hacısüleymanoğlu “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, Cumhuriyetimizin ana unsuru olan Türk milliyetçiliği düşüncesine sahip gazetecilere yönelik yeni bir baskı politikası geçtiğimiz günlerde ifşa olmuştur. 1944’te tabutluklarda, 1980’de Mamak’ta zincirlenmek istenen Türk milliyetçiliği; 2023’te siyasi iktidarın yol açtığı sığınmacı dalgasına karşı Türk milletini bilinçlendirmek isteyen genç gazeteciler üzerinden hedef alınmıştır. Oysa bu topraklarda gazetecilik, milletin derdini dert edinmek ve bunların çözümü için cesaretle doğruları yazıp konuşabilmektir. Gözaltına alınan ve tutuklanan genç gazeteciler de işte bu sorumluluğun bir parçasıdır. Ancak kulak verilecekleri yerde gözaltına alınmış ve tutuklanmış, bunlar yetmemiş gibi genel sağlık hakları görmezden gelinmiştir” dedi.
“‘ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ’ PANKARTI SUÇ UNSURU GİBİ SUNULDU”
Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, Türk milliyetçiliğinin mahkûm edilmesine geçit vermeyeceklerini ifade eden İl Başkanı Hacısüleymanoğlu şöyle konuştu: “Bu kasıtlı ve art niyetli tutum sonucunda, söylemekten utanç duyulması gereken; ‘Gönderilerinde milliyetçi paylaşımda bulundukları tespit edilmiştir’ ifadesi dava dosyasına girmiştir. Dosyada delil diye yer alan; ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez!’ pankartının fotoğrafı ise sanki bir suç unsuru gibi sunulmuştur. Buradan kamuoyuna şunu memnuniyetle duyuruyoruz: Türk milliyetçisi olmak, Türk milletinin geleceği için paylaşımlarda bulunmak; ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez!’ pankartını taşımak asla bir suç olmadığı gibi Türk milletinin her bir ferdinin görev ve sorumluluğundadır. Sözde çözümü Oslo’da, Habur’da, Kandil’de arayan; posta güvercinleriyle terör örgütü elebaşına mesajlar gönderen iktidar hem sığınmacı gündemini bastırmak hem de sözde Çözüm Süreci garabetinde yaptığı gibi Türk milliyetçiliğini yeniden mahkûm etmeye çalışacaksa buradan duyuruyoruz ki; bu tutumun karşısında dimdik bir İYİ Parti olacaktır. Bu toprakların mayasıyla yoğrulan, beş bin yıllık mazisiyle insanlık tarihini belirleyen Türk milletinin milliyetçiliğini yapmak da bu ülkenin her bir vatandaşına düşen vazgeçilmez bir haktır. Belirtmek isteriz ki Ulu Önderimiz olmasından her zaman övündüğümüz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; Ziya Gökalplerden Erol Güngörlere kadar tertemiz Türk münevverlerinin, devlet adamlarının yeşerttiği ve büyüttüğü Türk milliyetçiliği düşüncesini İYİ Parti olarak savunmayı ve korumayı sürdüreceğiz.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş