GÜNEY TÜRKİSTANA YARDIMLAR DEVAM EDİYOR

GÜNEY TÜRKİSTANA YARDIMLAR DEVAM EDİYOR MUHTAÇ 700 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI YAPILDI İSMET KÖSOĞLU Merkezi İstanbul’da bulunan Kadim Yurtlar Dayanışma Derneğinin Anayurt Güney Türkistan’a yardımları devam ediyor. Kadim Yurtlar Yardımlaşma Derneği..

Son Güncelleme: Bu Haber 161 views Whatsapp

GÜNEY TÜRKİSTANA YARDIMLAR DEVAM EDİYOR

MUHTAÇ 700 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI YAPILDI

İSMET KÖSOĞLU

Merkezi İstanbul’da bulunan Kadim Yurtlar Dayanışma Derneğinin Anayurt Güney Türkistan’a yardımları devam ediyor.

Kadim Yurtlar Yardımlaşma Derneği tarafından Anayurt Güney Türkistan da eğitim gören öğrencilere kitap yardımı yapıldı. Kadim Yurt Dayanışma Derneği tarafından yapılan açıklamada’ ’Geçen Ay Mezarı Şerif’te bir tedavi merkezinde tedavi gören hasta kardeşlerimiz için bir kısım ihtiyaçlardan bahsetmiştik. Bu ihtiyaçların önemli bir kısmı gönderildi.200 adet -Battaniye ve İç çamaşırı yardımı destek oldu. Yine Güney Türkistan da Tahar Vilayetimize bağlı bir köy okulunda okuyan 700 kardeşimizin tamamının Defter, Kalem, Kalem traş, Silgi hepsini yapılan yardımlar sayesinde tedarik edildi. Çanta konusunda daraldık ancak kul daralmayınca Hızır yetişmez derler ya sağ olsunlar Muharrem Ayten kardeşim 40 çanta ile destek verdi ve sağ olsun Tahsin Algül ağabeyimde muhtemelen kalan kısmını tedarik etmemiz için beni uyarıp halledeceğim dedi bu vesile yine yüzlerce Kandaş ve Balamız için kıymetli destekler aldık ve hepinize çok dua geleceği inancım ve yarına yönelik umutlarım daha da güçlü hale geldi. Küçük büyük destekleri ile gücümüze güç katan siz gönül zengini büyüklerimiz, Saygınlarımız ve kardeşlerimiz hepinize Kadim Yurtlar Derneğimiz adına kucak dolusu teşekkürlerimizi iletiyor ve dua ediyoruz. Destekçilerimizin büyük küçük yardımına bakmadan Mesajlarımızda yazdığı sıra ile isimlerini yazdık. İyiki varsınız ve hep var olun. Bu isimlere teşekkür ediyoruz. Teşvik olsun diyerek bu isimlere yer veriyoruz, Tahsin Algül, Gürcan Kurtaran, İdris Doğrul, Alihan Doğrul, Şerife Bacı Almanya, Safiye Ulufer, Ufuk Adıgüzel, Bayram Binici, Soner Aydın, İbrahim Çavuşoğlu, Muharrem Ayten, Mustafa Kilinç, Durmuş Kardeşim, Asim Çelik, Mehmet Pekbak, Gülay Gönen, Yeter Cömert, Süner Solmaz, Arzu Karaalioğlu, Murat Alper, Halil Gözgü, Hakkı Hilmi Erdoğdu, Sami Aydoğan, Halil Kurnaz, Abdulkadir Şimşek, TC Mehmet Alper Alpkaya, Muhammer Nebioglugil, Serkan Akbaş, Ünal Demir, Hakan Aslan, Naim Özcetekin, Engin Akyüz, Mahmut Ayhan, Umut Yılmaz, Yıldıray Sarı, Bilal Ilerisoy, Kadir Ceylan, Mahir Ünlü, Metin Külünk, Halil Gözgü, Eyüp Şenel, İsmail Hakkı Uğur, Abdullah Ceylan, Ali Suat Arıncı, Perihan Yenge, Cumhur Işkın’’ denildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.