GÜNDEMİN NOTLARINDAN

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle GÜNDEMİN NOTLARINDAN 9.Toplantı aynı terane AKP nin programlarından birisi. Neymiş, Gündem Rize adında çoğunlukla partililerin katıldığı sohbet toplantısı. Katılan isimlere takılacak değilim önemli olan Rize için..

GÜNDEMİN NOTLARINDAN
Son Güncelleme: Bu Haber 213 views Whatsapp

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

GÜNDEMİN NOTLARINDAN

9.Toplantı aynı terane

AKP nin programlarından birisi.

Neymiş, Gündem Rize adında çoğunlukla partililerin katıldığı sohbet toplantısı.

Katılan isimlere takılacak değilim önemli olan Rize için neler yapılabilirliği veya konuşulduğu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili eski bir Bakanında katıldığı 9.toplantıya diğer Milletvekili Muhammet Avcı ve Belediye Başkanı Rahmi Metin’in katılmaması özel bir konu mu bilemem.

Gündem Rize deniliyor ama orada Cemiyet Başkanları hariç Basın olduğunu söyleyemem. Zira bugüne kadar yapılmış 8 toplantının varlığını sosyal medya sayfalarından öğreniyoruz çünkü hiçbir toplantıya çağrılmış değilim.

Ekonomi yatırım ve istihdam için neler yapılıyor. Rize’de yeni istihdam alanları var mı.

Cumhurbaşkanının 2018 de trafiğe açtığı Ovit Tüneli yolunun olmadığı hiç konuşuldum mu bilmek isterim. Oysa reklam kokan satırlara hiç yansımadı, konuşulsaydı yansırdı elbette.

Lojistik limana ulaşacak en önemli 20 km lik yolu 2018 den bu yana atanmış Bakana yaptıramıyorsanız neyin toplantısını yapıyorsunuz.

Varsa yoksa son 20 yıl hesabı . Anlamadığım TC Devleti 100 yıl önce kuruldu 20 yıl önce değil. AKP den önce Buzdolabı, tuvalet olmadığını biliyoruz ama TC Devletinin kurulmuş olduğunu çok iyi biliyorum.

Varsın olsun sizler kendi aranızda Gündem Rize toplantıları yapın. Neyinize milletin kaynamayan tenceresi, kira, elektrik, benzin, tüp gaz, kömür, yağ, süt ve ürünleri, et fiyatları uçmuş gidiyor kalan sağlar bizim diyorsunuz belli ki cebiniz dolu.

———–

Haksızlığa göz yummayan varmış

Gümüşhane Üniversitesinde yaşanan konu günümüzde çok önemli

İlahiyat fakültesine alınacak Araştırma görevlisi alımında kişiye özel yapılan ilana itiraz eden Dekan ve Yardımcısı istifa ederek Türkiye’ye örnek oldu.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Kuzıdişli araştırma görevlisi için adrese teslim ilan hazırlanmasını hazmedemedi. Hatırlı aday 4.1.2023 tarihinde fakültede yapılan ön değerlendirme komisyonunda puan sıralamasına göre ilk 10 a girememiş ama telefon ve aracı kimselerle fakülte yönetimine baskı yapılmaya başlanmıştı.

Arada yazışmalar soruşturmalar açılmış ama ve 18.1.2023 tarihinde ilan edilen kadronun iptal edildiği söylenen bir yazı fakülteye ulaşmış. Bu tarih sonrasında dekan yardımcısı Doç.Dr. Berat Sarıkaya üzerine uygulanan baskıları kabullenmeyerek dekan yardımcılığından ve üniversitedeki tüm komisyon üyeliklerinden istifa etti. Aynı gün dekanda istifa etti.

Günümüz Türkiye’sinde duyarlı, adil insanların var olduğunu görmek bizleri mutlu etti.

——-

Doğru Parti İl Başkanının çıkışı

Muhalefet partilerinden biriside sessizce çalışan Rıfat Serdaroğlu’nun Doğru Partisi.

Rize İl Başkanı Eyüp Demir bugüne kadar Demirel çizgisinden sapmayan bir siyasetçi. Bazen haklı olarak baltayı oluorta vuran tipik bir Rizelidir.

Önümüzdeki seçimle ilgili yaptığı bir açıklama bu cinsten.

Eyüp Demir Başkan Rize’deki olumsuzluklarda bulunmayıp tepki göstermeyenler şimdi niye yollara düştü şeklindeki açıklamasında ’’ İkizdere ‘ de taş ocağı eylemlerinde (İşkencedere) hemşerilerim direnirken orada mıydın, çay üreticileri mağdur edilirken Rize meydanında var mıydın, dereler ve HES’ ler için yapılan haykırışlarda var mıydın, kaçak çay için, zamlar için, yağmalanan çevren için iki kelam ettin mi?

ÇAYKUR Rizespor küme düşerken sesin çıktı mı? Rize’de pazar yeri başta olmak üzere ( Hamam deresi ) birçok kamulaştırma mağduru varken sen onlar için ne yaptın? Bu yazdıklarım küçük bir bölüm sadece sen eğer burada yoksan şimdi ne diye düşmüşsün yollara sen neyin ve kimin vekili olacaksın?’’ derken bence de haksız değil.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş