Gazete53

Gazeteciler Gününden

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle Gazeteciler Gününden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü olarak 1961 yılından bu yana yurdumuzda kutlanıyor. Rize’de çalışan gazeteci olarak unutmayan ve kutlama yapan kurum kuruşlarımız oldu. Birçok dostumuz telefonla mesajlarıyla günümüzü kutladı. Kahvaltıya davet ederek sohbet imkânı sağlayan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin beyi düşüncesinden dolayı tebrik ediyorum. Ramada Oteldeki kahvaltılı toplantıda […]

Gazeteciler Gününden
11 Ocak 2022 - 16:37 'de eklendi.

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

Gazeteciler Gününden

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü olarak 1961 yılından bu yana yurdumuzda kutlanıyor.

Rize’de çalışan gazeteci olarak unutmayan ve kutlama yapan kurum kuruşlarımız oldu.

Birçok dostumuz telefonla mesajlarıyla günümüzü kutladı.

Kahvaltıya davet ederek sohbet imkânı sağlayan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin beyi düşüncesinden dolayı tebrik ediyorum.

Ramada Oteldeki kahvaltılı toplantıda Gazeteci Gençağa Karafazlı günün önemi hakkında yaptığım konuşmada gazetecilerin karşılaştığı sorunları dile getirdi. ’’Bugüne kadar birçok haberime erişim yasağı getirildi, Bazı haberlerim için davalar açıldı halen devam eden davam var’’

Belediye Başkanı Rahmi Metin’’ halkımız haberleri siz olmasanız kimden alacak. Dünyanın neresinde bir olay var Gazeteci olmazsa haberimiz olamaz. Önemli bir iş ve görev yapıyorsunuz. Rize özgürlüklerin en çok olduğu bir şehir olarak önemli bir yerdedir. Haber yazarken kimsenin hakkına tecavüz etmemeli, doğru ve fotoğrafta görüldüğü gibi net haber olmalı’’ dedi.

Gündoğdu Gazetesi sahibi Reşat Tula Belediye Başkanı Rahmi Metin ‘den Belediyenin ihale ilanlarının yerel gazetelerde yayınlanarak bir nebze maddi katkıda bulunmalarını istedi. Başkan Metin konuyu inceleyelim uygunsa neden olmasın dedi.

Kahvaltı sonrası katılan gazetecilere hediye veren Başkan Rahmi Metin her zaman kapım sizlere açıktır yeter ki doğru ve gerçek haberler yazın dedi.

XXX

Günün anısına Öğleden sonra Ziraat Çay Bahçesinde Valimiz Kemal Çeber’in açık havada düzenlenen davetine katıldık.

Yetkililerden herhangi bir davet olduğunda katılım çok olur. Bu kez de öyle oldu. Gazeteciler gününde gazetecinin katılması da gayet normal. Rize’de görev yapan birçok gazeteci olduğunu bir kez daha gördük. İlçelerden de katılan arkadaşlarımız oldu.

Şehrimizin kıdemli Gazetecilerine Valimizin Teşekkür Belgesi vermesi memnunluk yarattı. Teşekkür Belgesi Yavuzer Tarlan, Ali Çakır, Osman Can. Reşat Tula, Faik Bakoğlu’na verildi.

Belge verilerek Gazetecilerin hatırlanması güzel bir gelişme fakat teşekkür belgesi verilmesi gerekenlerde başka ayrıntılar aransaydı bence daha güzel olurdu.

70 yaş sınırına ulaşan Gazetecilere Başarı Belgesi verildi. Bu kriter 20 yıl 30 yıl veya daha fazla Hizmet eden yazı yazan haber yapan Gazeteciler olarak düzenlenseydi daha güzel olurdu kanısındayım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER