Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

Eski vekil, yeni bakana seslendi: Rizeliler olarak beklentimiz…

Eski vekil, yeni bakana seslendi: Rizeliler olarak beklentimiz… Rize Eski Milletvekili Ahmet Kabil, yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na seslenerek Rize için beklentilerini dile getirdi. HABER:ARZU ERBAŞ/Anavatan Partisinden 19, 20 ve 21. dönem Rize Milletvekili, Karayolları Bölge Müdürlüğünün eski mühendislerinden Ahmet Kabil, yeni kabinenin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na Rize’nin beklentilerini sıraladı. Kabil […]

Eski vekil, yeni bakana seslendi: Rizeliler olarak beklentimiz…
06 Haziran 2023 - 11:46 'de eklendi.

Eski vekil, yeni bakana seslendi: Rizeliler olarak beklentimiz…
Rize Eski Milletvekili Ahmet Kabil, yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na seslenerek Rize için beklentilerini dile getirdi.
HABER:ARZU ERBAŞ/Anavatan Partisinden 19, 20 ve 21. dönem Rize Milletvekili, Karayolları Bölge Müdürlüğünün eski mühendislerinden Ahmet Kabil, yeni kabinenin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na Rize’nin beklentilerini sıraladı. Kabil “Yeni atanan kabinenin memleketimize ve milletimize hayırlı hizmetler yapacağına inanıyor, hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızı tanıyanlardan aldığım bilgiye göre eski karayolcu, çalışkan, dürüst bir mühendis olduğunu öğrendim. Eski bir karayolcu olarak mutlu oldum” dedi.
‘BAKANIMIZIN BEKLENTİLERİMİZE İLGİ DUYACAĞINI ÜMİT EDİYORUZ’
Eski Milletvekili Kabil yeni bakana Rize’nin bekleyen projelerini hatırlatarak “ Bölgeyi iyi bilen Sayın Bakan Abdulkadir Uraloğlu’ndan Rizeliler olarak beklentilerimiz. 1-Karadenizi Doğu illerine bağlayan Rize-Erzurum (İspir) yolu güzergahı üzerinde ki İkizdere mevkiinde Haziran 2018’de hizmete sunulan Ovit Tüneli önemli bir proje olmasına rağmen, İkizdere ve Ovit Tüneli arası 20 km’lik bağlantı yolu ilgililerce ihmal edilmiş, her yıl bütçede program gereği sadece sembolik ödenekler konularak baştan savılmıştır. Bu bölgeyi iyi tanıyan Sayın bakandan projesi hazır olduğu halde tünel bağlantı yolunun artık ihalesinin yapılmasını bekliyoruz. 2-Salarha tüneli çıkışı Muradiye arası geçtiğimiz yıllarda ihale edilmişti, ancak ufak tefek kamulaştırma sorunları ve Taşköprü kesimindeki tünel boyundaki değişiklik nedeniyle bugüne kadar maalesef bir türlü ciddi çalışma yapılamamıştı. Tünel boyundaki problemler de çözüldüğüne göre, inşallah olaya vakıf olan Sayın Bakanımızın beklentilerimize ilgi duyacağını ümit ediyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER